MMR má připraveno v IROP dalších téměř 3,9 miliardy korun na modernizaci vybraných úseků silnic

10.08.2016 11:15

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje první výzvu k předkládání projektů, které spadají pod integrované územní investice (ITI). Výzva se týká rekonstrukcí, modernizací a výstavby vybraných úseků silnic II. a III. třídy. Pro výzvu je připraveno téměř 3,9 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

MMR má připraveno v IROP dalších téměř 3,9 miliardy korun na modernizaci vybraných úseků silnic
Foto: mmr.cz
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

"Pomocí integrovaných územních investic, které podobně jako další integrované nástroje slouží k zohlednění regionálních potřeb, můžeme lépe soustředit podporu do okolí největších měst ČR a financovat projekty z našeho operačního programu, které jsou v dané lokalitě potřeba. V této výzvě se zaměřujeme na modernizaci a výstavbu silnic," uvedl náměstek ministryně pro řízení sekce evropských programů Zdeněk Semorád.

První výzva pro integrované projekty ITI v IROP "Vybrané úseky silnic II. a III. třídy - integrované projekty ITI" spadá pod specifický cíl 1.1 Zvýšení regionální mobility prostřednictvím modernizace a rozvoje sítí regionální silniční infrastruktury navazující na síť TEN-T. Podpora bude směřovat na rekonstrukce, modernizace a výstavbu vybraných úseků silnic II. a III. třídy, které navazují na Transevropskou dopravní síť. Pro výzvu je připraveno téměř 3,9 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj a téměř 300 milionů korun ze státního rozpočtu. Žadateli mohou být kraje a organizace zřizované nebo zakládané kraji. V souladu s požadavky nositelů uvedených v předložených integrovaných strategiích ITI je v této výzvě realizace projektu možná na území Pražské metropolitní oblasti mimo území hl. m. Prahy, Plzeňské a Brněnské metropolitní oblasti, Olomoucké a Ostravské aglomerace. Přesné vymezení území pro realizaci projektů je uvedeno v integrované strategii ITI.

"Na naši výzvu budou navazovat výzvy nositelů ITI a zprostředkujících subjektů ITI, které mohou upřesnit podmínky pro realizaci projektů na území jednotlivých aglomerací. Žadatelé o podporu si nejdříve připraví projektový záměr, který předloží k projednání Pracovní skupině Řídicího výboru ITI. K projednanému projektovému záměru vydá tento orgán Vyjádření o souladu nebo nesouladu projektového záměru se schválenou integrovanou strategií," dodal Zdeněk Semorád.

Zpracování žádosti o podporu v systému MS2014+ je možné provádět po vyhlášení výzvy zprostředkujícího subjektu ITI. Hodnocení žádostí o podporu budou provádět jednotlivé zprostředkující subjekty ITI, které jsou ustanoveny ve všech dotčených aglomeracích. Centrum pro regionální rozvoj ČR provede závěrečné ověření způsobilosti projektu před jeho schválením. Realizace projektů musí být ukončena do data uvedeného ve výzvě nositele ITI a zprostředkujícího subjektu ITI, nejpozději do 30. 6. 2023.

Podrobné informace o výzvě jsou zveřejněny ZDE.

Pozn.: Integrované územní investice jsou jedním ze tří integrovaných nástrojů, které v programovém období 2014-2020 slouží k soustředěné podpoře rozvoje vybraného území. Integrované územní investice (dále jen "ITI") představují nástroj pro zajištění udržitelného městského rozvoje, který se bude realizovat v největších metropolitních oblastech celostátního významu včetně jejich funkčního zázemí. Jádry těchto metropolitních oblastí jsou největší města ČR - Praha, Brno, Plzeň a dále aglomerace s vysokou mírou koncentrace obyvatel Hradecko-Pardubická, Ústecko-Chomutovská a statutární města Olomouc a Ostrava, která byla vybrána na základě Strategie regionálního rozvoje ČR 2014-2020. Integrované projekty ITI musí být v souladu se schválenou integrovanou strategií ITI a slouží k naplnění cílů v ní stanovených.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

16:08 Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

Stále více spotřebitelů mění dodavatele energií. Řada z nich se přitom o proces přechodu mezi obchod…