MO ČR: Cvičení Aktivní zálohy Hradba 2016 prověří připravenost

28. 2. 2016 10:38

Ve dnech 3. března až 22. dubna 2016 se ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá uskuteční dosud největší cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR.

MO ČR: Cvičení Aktivní zálohy Hradba 2016 prověří připravenost
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Na cvičení bude povoláno více než 1100 příslušníků Aktivní zálohy z celkem 14 pěších rot při jednotlivých krajských vojenských velitelstvích a jednotky Aktivní zálohy Vojenské policie Olomouc. Současně budou cvičit vždy dvě až tři jednotky, které se budou ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá střídat v devítidenních blocích. V termínu od 3. do 11. března 2016 zahájí cvičení dvě pěší roty při Krajském vojenském velitelství Ostrava a Krajském vojenském velitelství Jihlava.

Cílem cvičení je prověřit připravenost vojáků aktivní zálohy k plnění úkolů při operačním nasazení a při podpoře Policie České republiky. Cvičení rovněž prověří vojáky při střežení objektů důležitých pro obranu státu a při ochraně úseků státních hranic. Obsahem cvičení zároveň bude vševojsková příprava jednotek (topografická, střelecká, chemická, zdravotní, taktická a ženijní příprava). Na cvičení se budou podílet i další útvary a zařízení AČR.

V úterý 8. března 2016 se za účasti hlavních představitelů Armády České republiky a pozvaných hostů uskuteční prezentační den cvičení Hradba 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Česká pošta zve na Den otevřených dveří ve svém logistickém srdci

20:36 Česká pošta zve na Den otevřených dveří ve svém logistickém srdci

V sobotu 4. června se uskuteční Den otevřených dveří v logistickém srdci České pošty. Zájemci se moh…