MPO se ostře ohrazuje proti dnešnímu článku na serveru Novinky.cz

2. 2. 2016 16:50

Tvrzení Hany Továrkové z Hospodářské komory o ohrožených 14 miliardách na rozvoj vysokorychlostního internetu je na hranici lži a šíření poplašné zprávy. Opakovaně vyvolává a přiživuje dojem, že Česká republika o tyto peníze z evropských fondů kvůli údajné nečinnosti MPO přijde.

MPO se ostře ohrazuje proti dnešnímu článku na serveru Novinky.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Transpozici směrnice EU o snižování nákladů výstavby sítí předalo MPO Vládě ČR ihned poté, co ji společně projednali a odsouhlasili spolugestoři - tedy ČTÚ, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo vnitra. Na transpozici pracoval expertní tým složený ze zástupců MPO a externích odborníků. Všechny připomínky, a to jak zásadní tak i doporučující, se podařilo vypořádat.

Jen od září do prosince 2015 se přitom uskutečnilo celkem 12 setkání s odbornou veřejností (ICT Unie, Česká asociace elektronických komunikací, ISP Aliance apod.) za účasti relevantních zástupců státní správy. S odbornou veřejností tedy MPO jednalo a bude jednat. Není pravdou, že jejich připomínky ignoruje. Nelze však akceptovat takové připomínky, které zjevně či skrytě diskriminují některé technologie nebo některé účastníky trhu.

„Opakovaně jsem zdůraznil, že uvítám věcný návrh, který bude reprezentovat společné stanovisko všech hráčů na trhu ICT, naposledy v reakci na jejich otevřený dopis z minulého týdne. Nic z toho se ale dosud nestalo,“ uvedl ministr Jan Mládek. Jeho nabídka uspořádat široké setkání nad touto problematikou za účasti všech zainteresovaných stran stále trvá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Vandalové poničili ústí Albeřické jeskyně

22:34 KRNAP: Vandalové poničili ústí Albeřické jeskyně

Albeřická jeskyně, respektive Bischofův lom v Horních Albeřicích, se stal terčem vandalů.