Ministerstvo obrany reaguje na článek o opancéřovaném voze. To bude zajišťovat bezpečnost zahraničních delegací při pobytu v ČR

11. 1. 2016 19:14

Deník Aha! dne 11. ledna 2016 zveřejnil článek o pořizovaném opancéřovaném voze pro ochrannou službu Vojenské policie, který ovšem obsahuje celou řadu zavádějících informací. Z článku mimo jiné vyplývá, že vůz je pořizován pro ministra obrany Martina Stropnického.

Ministerstvo obrany reaguje na článek o opancéřovaném voze. To bude zajišťovat bezpečnost zahraničních delegací při pobytu v ČR
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Resort už několikrát zdůrazňoval, že vozidlo bude sloužit jako náhrada za 12 let starý pancéřovaný automobil BMW, který má Vojenská policie v současné době k dispozici, a obměna je tak naprosto logická. Ochranná služba Vojenské policie zajišťuje nejen bezpečnost českého ministra obrany, ale zejména zahraničních delegací při pobytu v ČR. A právě k těmto účelům bude vozidlo primárně určeno. Stejně tak druhé, identické vozidlo bez balistické ochrany, bude zařazeno do flotily Vojenské policie a sloužit bude k přepravě členů zahraničních delegací.

Tyto informace Ministerstvo obrany poskytlo novinářům již několikrát, deník Aha! je bohužel nereflektoval a fakta ve zmíněném článku interpretoval po svém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

České dráhy úspěšně vydaly sedmileté eurové dluhopisy v nominální hodnotě 400 miliónů eur

11:52 České dráhy úspěšně vydaly sedmileté eurové dluhopisy v nominální hodnotě 400 miliónů eur

České dráhy vydaly tento týden dluhopisy v celkové nominální hodnotě 400 milionů eur se splatností 7…