Ministr Zaorálek navštívil Českou rozvojovou agenturu

9. 1. 2016 16:45

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se ve čtvrtek 7. ledna 2016 sešel se zaměstnanci České rozvojové agentury (ČRA), která pro MZV ČR připravuje a organizuje projekty zahraniční rozvojové spolupráce (ZRS).

Ministr Zaorálek navštívil Českou rozvojovou agenturu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

MZV ČR právě nyní pracuje na nové Koncepci ZRS, která vymezí teritoriální a sektorové priority pro poskytování pomoci do roku 2020.

„Zahraniční rozvojová spolupráce hraje v zahraniční politice stále významnější roli, přispívá totiž k prevenci bezpečnostních, klimatických a dalších hrozeb,“ řekl k návštěvě ministr Zaorálek. „Chceme, aby lidé v různých částech světa mohli žít důstojný život ve své vlasti a rozvojová spolupráce je jednou z cest, jak jim v tom pomoci,“ dodal šéf české diplomacie.

Ředitel ČRA Michal Kaplan seznámil ministra také s tím, jak se daří plnit Strategii posilování kapacit ČRA, kterou v listopadu 2015 přijala vláda. Od roku 2016 bude agentura posílena o 5 zaměstnanců ve svém pražském ústředí a postupně začne vysílat své pracovníky na ambasády v partnerských zemích. Předpokládá se, že pracovníci ČRA by v následujících letech mohli začít působit v Etiopii, Moldavsku, Bosně a Hercegovině a v Gruzii. „Ústavní činitelé v prosinci vyzvali k postupnému navýšení prostředků na zahraniční rozvojovou spolupráci. Abychom ten úkol mohli zodpovědně splnit, je potřeba nejdřív Českou rozvojovou agenturu personálně posílit,“ dodal ministr Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Sňatků bylo nejvíce v červenci

10:30 Český statistický úřad: Sňatků bylo nejvíce v červenci

Počet obyvatel České republiky vzrostl od počátku roku do konce září o 18,7 tisíce osob na 10,597 mi…