Na titul Moravskoslezská sestra 2015 aspiroval i jeden muž. Nejvyšší ocenění si nakonec odneslo pět dam

06.11.2015 13:14

Pět sester ze zdravotnických zařízení v Opavě, Havířově a Krnově zvítězilo v pěti kategoriích 1. ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2015, kterou letos poprvé vyhlásil Moravskoslezský kraj.

Na titul Moravskoslezská sestra 2015 aspiroval i jeden muž. Nejvyšší ocenění si nakonec odneslo pět dam
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Certifikáty a dary převzaly vítězky včera (6. 11. 2015) na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava z rukou Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví Jiřího Martinka, zástupců zdravotnických zařízení a partnerů celé akce.

„Chtěl bych poblahopřát nejen všem dámám, které včera získaly nejvyšší ocenění, ale zároveň poděkovat za náročnou práci ve zdravotnictví všem nominovaným, i těm, jejichž jména se letos v anketě neobjevila. Doufám, že v příštím roce rozšíří řadu adeptů na titul Moravskoslezská sestra 2016,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kandidáty na titul v celkem pěti kategoriích (Ambulantní sestra, Sestra u lůžka, Sestra domácí péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči) nominovala odborná veřejnost. Do prvního ročníku se zapojilo 26 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje, nominováno bylo celkem 76 zdravotnických pracovníků. Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Do finálového večera postoupili v jednotlivých kategoriích vždy tři favorité, které vybrala odborná komise. Data kandidátů byla po celou dobu hodnocení anonymní, komise posuzovala zdravotníky pouze na základě pořadových čísel.

„Cílem ankety, ve které odborníci hodnotili práci a celkový přístup zdravotníků, byla snaha o zvýšení společenské prestiže ošetřovatelského povolání a o zviditelnění těch, kteří pečují o pacienty a ve velké míře přispívají k jejich uzdravení,“ vysvětlil Jiří Martinek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví.
Na galavečeru vystoupila herečka ostravského muzikálového souboru a držitelka Ceny Thálie 2014 Hana Fialová, zpěvák Martin Chodúr, Houslové duo Femme 2 Fatale i akrobatické duo Ogor.

Vítězové jednotlivých kategorií:

- Ambulantní sestra: Taťána Suchánková ze Slezské nemocnice v Opavě, neurologická ambulance

- Sestra u lůžka: Dagmar Juniecová z Nemocnice s poliklinikou Havířov, psychiatrické oddělení

- Sestra domácí péče: Zdeňka Cihlářová ze Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, oddělení terénní ošetřovatelské péče (domácí péče)

- Porodní asistentka: Lenka Petřeková ze Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, gynekologicko-porodnické oddělení

- Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči: Lenka Hanková ze Slezské nemocnice v Opavě, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

13:21 Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

Ředitelství vodních cest ČR uvedlo do plného provozu modernizované ochranné stání pro velká plavidla…