Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19

26.03.2020 22:01

Pomocnou ruku všem organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice, podává Nadace ČEZ. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 Kč. Nadace ČEZ zároveň maximálně zjednodušila administrativní proces – vše lze jednoduše vyřídit on-line.

Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Koupit šicí stroje a materiál na výrobu roušek, zajistit rozvozy jídel či léků osamělým seniorům v uzavřených oblastech republiky, nebo pomoci s nákupy potravin pro pečovatelské domy – to je jen pár příkladů, jak lze využít nový grant Nadace ČEZ Krizová pomoc. Je určený právě na zmírnění či odstranění negativních následků při mimořádných událostech, jako je právě současná epidemie COVID-19.

Bonusem grantu Krizová pomoc je jednoduchost vyřízení žádosti a rychlost převodu peněz z Nadace ČEZ – žadatel je dostane během několika dní. „Uvědomujeme si, že neziskové organizace, charity i města a obce, které chtějí přispět ke zvládnutí současné nelehké situace, potřebují pomoc především rychle. Čas hraje při epidemiích klíčovou roli. Proto jsme spustili tento mimořádný grantový program,“ zdůvodnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Bleskovou pomoc již využilo například občanské sdružení Život bez bariér Nová Paka, které šije roušky pro seniory a postižené, nebo Charita Šternberk, která zajišťuje nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným v uzavřených oblastech v okolí Litovle a Uničova. Právnické osoby mohou o Krizovou pomoc žádat na webu Nadace ČEZ nebo prostřednictvím odkazu ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

22:04 MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

Hlavní město obdaruje dárce krve ročním kuponem na městskou hromadnou dopravu zdarma. Jednat se bude…