Náměstek ministra průmyslu a obchodu se zúčastnil zahájení provozu UPS Airlines na pražském letišti

13. 1. 2016 17:23

Za účasti mnoha významných hostí zahájil na pražském Letišti Václava Havla provoz již pátý nákladní letecký dopravce — UPS Airlines. Jedná se přitom o vůbec první "cargo" společnost ze Spojených států amerických, která bude na Ruzyni působit.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu se zúčastnil zahájení provozu UPS Airlines na pražském letišti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Mezi pozvanými hosty u příležitosti slavnostního zahájení byl i náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, který vede sekci Evropské unie a zahraničního obchodu nebo Andrew Schapiro, velvyslance USA v Praze.

"Stále rostoucí zájem leteckých společností o konektivitu z Prahy svědčí o významu České republiky jakožto důležitého evropského dopravního uzlu. Služby v oblasti dopravy a logistiky se v ČR dynamicky rozvíjí, čímž vhodným způsobem navazují na výstavbu logistických center společností s celosvětovou působností, například společnosti Amazon," uvedl náměstek Bärtl.

náměstek ministra průmyslu a obchodu pro Evropskou unii a zahraniční obchod Vladimír Bärtl

Náměstek Bärtl se v zahajovací řeči věnoval souvislostem zahraničního obchodu a k tomu nezbytnému rozvoji moderní logistiky. Kupříkladu díky nedokončené dálniční síti je totiž Česká republika často zahraničními investory kritizována. Má přitom díky své geografické poloze, dobrému poměru ceny pracovní síly a vysoké kvalifikaci zaměstnanců, ideální předpoklady vytěžit ze svých zeměpisných a ekonomických proporcí mnohem více.

Růstu obchodní výměny se zahraničním a návaznému posílení logistických služeb přitom podle Vladimíra Bärtla významně přispěje transatlantická obchodní a investiční dohoda — TTIP, která je v současné době předmětem vyjednává mezi EU a USA, očekávání exportérů, ale i kritiky jisté části veřejnosti:

"Česká republika je pro tento obor velice atraktivní destinací. S přihlédnutím k tomu, že věříme v brzké a úspěšné dotažení realizace transatlantické dohody, vnímám stálou přítomnost právě UPS Airlines zde v Praze pro ČR za strategicky důležitou a výhodnou," řekl závěrem náměstek Bärtl a spolu s dalšími hosty popřál UPS hladkou spolupráci s Letištěm Václava Havla a naplnění cílů, se kterými do České republiky vstupují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fond dalšího vzdělávání našel útočiště v objektu ÚZSVM Prachatice

7:33 Fond dalšího vzdělávání našel útočiště v objektu ÚZSVM Prachatice

V administrativní budově prachatického referátu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (…