Národní park Šumava se představuje v Brně

31. 3. 2014 12:01

Národní park Šumava je letos poprvé součástí mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina v Brně. Tato akce je největší přehlídkou svého druhu ve střední Evropě.

Národní park Šumava se představuje v Brně
Foto: red
Popisek: Bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek

„Naši pracovníci, kteří se zaměřují na péči o les i ti z marketingového oddělení zde prezentují poslání Národního parku Šumava. Představují naši činnost a hlavně krásy Národního parku Šumava. Jen za neděli do našeho dočasného brněnského informačního střediska přišlo více než 20 tisíc návštěvníků. Věříme, že řada z nich dorazí i k nám na Šumavu,“ uvádí Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Součástí šumavského stanoviště, které se rozléhá na asi 500 metrech čtverečních, je například pozorovací srub. Takové sruby (samozřejmě mnohem větší) stojí na Šumavě v přezimovacích obůrkách, kde tráví zimu jelenovitá zvěř. Před srubem je umístěna obrazovka, na které se v časové smyčce vysílají originální dokumenty o šumavské přírodě, které nechala vyrobit Správa NP a CHKO Šumava.

Účast na veletrhu Silva Regina je součástí nové marketingové strategie Správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava, za který získala 2.-3.místo v soutěži inovátorů Česká inovace 2013.

„Snažíme se vyvážet krásy Šumavy za její hranice, představit lidem ve velkých městech v Čechách i na Moravě vše zajímavé, co je na Šumavě k vidění,“ uvádí Tomáš Fait, náměstek ředitele Správy NP a CHKO Šumava pro vnější vztahy.

Z toho důvodu bude Správa NP a CHKO Šumava otevírat například informační středisko v Bruselu a nastálo se usídlí v restauraci Šumava v Šumavské ulici v Praze. Správa šumavského parku se představila na největší festivale jídla Gastro fest a veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2014 v Praze. I

Pro návštěvníky veletrhu Silva Regina Správa NP a CHKO Šumava také připravila zmenšeninu šumavského stavení, imitované posezení v přírodě spojené s ochutnávkou šumavského piva, které se vaří exkluzivně pro Národní park Šumava – Modrý Urogallus – borůvkový speciál a Šumavský fořt – jedenácti stupňový ležák. Obě piva z pivovaru Dudák ze Strakonic.

Součástí je i výstava fotografií Divočina bez hranic, šumavské historické rekvizity (sáně, loupáky, dřeváky, břichatka), vývojová řada paroží – kde si lze prohlédnout, jak se mění parohy jelena během jeho života. Ti co dorazí, si mohou koupit i zbrusu novou knihu Pavla Šustra - Jelenovití na Šumavě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

22:30 DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 21. – 30. listopadu …