O situaci ve Zdravotnické záchranné službě jednalo vedení Jihomoravského kraje se zástupci odborářů

6. 12. 2016 8:33

Situací ve Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje (ZZS JMK) se minulý čtvrtek zabývali hejtman Bohumil Šimek, jeho náměstkyně Taťána Malá a radní Igor Chlup při jednání se zástupci odborů v čele s předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníkovou. Schůzky se kvůli nemoci nezúčastnil ředitel ZZS JMK Milan Klusák.

O situaci ve Zdravotnické záchranné službě jednalo vedení Jihomoravského kraje se zástupci odborářů
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

„Seznámili jsme se s argumenty odborářů a budeme se situací na jihomoravské záchrance dále zabývat. Vzhledem k tomu, že to byla první schůzka s novým vedením kraje,  dohodli jsme se, že se v průběhu měsíce ledna sejdeme znovu. Pro občany jižní Moravy je důležité, že zdraví obyvatel není ohroženo a záchranná služba funguje. Naší prioritou je, aby to tak bylo i do budoucna,“ řekl hejtman Bohumil Šimek. Hejtman zároveň přislíbil vstřícný krok a to poskytnout odborářům výsledky kontroly v této příspěvkové organizaci kraje, o které si požádali.

„Dohodli jsme se na tom, že radní Igor Chlup se sejde se zaměstnanci záchranky. Myslím si, že to bude dobrý podklad pro další kroky. Seznámíme se s výsledky kontroly, připravíme si vlastní argumenty. Doufám, že se nějakým způsobem domluvíme, protože domluva je vždycky lepší. Předpokládám, že dojde k vyhodnocení všech věcí, na které odbory dlouhodobě poukazují,“ uvedla Dagmar Žitníková po jednání. Jak dodala, stávková pohotovost záchranářů stále trvá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury:  UNESCO má novou generální ředitelku

22:30 Ministerstvo kultury: UNESCO má novou generální ředitelku

Ve dnech 30. 10. – 14. 11. 2017 se v Paříži konala 39. Generální konference UNESCO. Během ní byla př…