Pardubický kraj jedná s Vysokým Mýtem o převzetí expozice Muzea karosářství

27.09.2019 15:25

Při pracovní návštěvě 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka ve Vysokém Mýtě se představitelé kraje a města dohodli na obsahu smlouvy, na jejímž základě by měl kraj v příštím roce převzít provoz expozice Muzea karosářství.

Pardubický kraj jedná s Vysokým Mýtem o převzetí expozice Muzea karosářství
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

„Muzeum karosářství vzniklo ve Vysokém Mýtě v rámci evropského projektu města. O jeho odbornou náplň a metodické vedení se ale už několik let stará Regionální muzeum, které je krajskou příspěvkovou organizací. Expozice Muzea karosářství zapadá do našeho plánu vytvořit ve Vysokém Mýtě technicky zaměřené krajské muzeum,“ informoval Roman Línek.

Smlouva výhodná pro město i kraj by měla být podepsána ještě v závěru letošního roku. „Jednali jsme také o areálu školy v Poplerově ulici. Máme zájem o sportoviště v zadní části areálu, protože podobné zařízení v této části města chybí,“ uvedl starosta města František Jiraský a pokračoval: „Dalším tématem byla nemocnice. Na Pardubický kraj jsme převedli objekt v Žižkově ulici a s převodem objektu v ulici Hradecká se do budoucna také počítá.“

Roman Línek se společně se starostou Františkem Jiraským a místostarostou Martinem Krejzou zajeli podívat na to, jak roste stavba nové budovy výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Stavba s celkovými náklady přibližně 30 milionů korun je zatím v úplném začátku, začala v srpnu a dokončena má být do prosince 2020. Poděkoval jsem zástupcům města, že nám vyšli vstříc při přípravách této investice. Nová základna bude mít všechny potřebné parametry pro moderní provoz,“ konstatoval Línek.

Město Vysoké Mýto se velmi pečlivě věnuje opravám památek, na které čerpá prostředky zejména z programu Ministerstva kultury, ale také využívá dotace Pardubického kraje. „V letošním roce získalo město z našich dotačních titulů příspěvek 720 tisíc na obnovu dvou domů v památkové zóně, 300 tisíc putovalo farnosti na opravy kostela sv. Vavřince a 120 tisíc na zvon tamtéž. Přispěli jsme i na živou kulturu ve městě a téměř 100 tisíc šlo na preventivní péči o sbírky městské galerii. V oblasti sportu a cestovního ruchu pak čerpalo město dotace přes milion korun,“ dodal Línek.

Bohatou historii města potvrzují i nedávné náhodné objevy starých studní a sklepení v centru města, které teprve čekají na zhodnocení odborníky. Na jeden takový úplně čerstvý případ se Roman Línek také podíval.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…