Neviditelný škůdce
Stres ale může v našem těle způsobovat chemické změny, které mohou vést k negativním účinkům v podobě přibírání na váze nebo oslabení imunitního systému, případně hyperventilaci*, pocitům nevolnosti, bolestem hlavy či poruchám zažívání. V průběhu vypjaté situace dokonce tělo vylučuje stresové hormony (adrenalin a kortizol) do krevního řečiště. Tyto látky dokáží nejen zrychlit puls, ale také zvýšit krevní tlak, a kromě prospěšných účinků typu rozproudění mozkové či svalové aktivity zatěžují naše srdce. Měli bychom tedy intenzivněji věnovat pozornost tomu, jak dopady svého překotného života zmírnit.
Jak na něj?
Nejideálnější je této tzv. civilizační chorobě čelit přirozenou cestou – nerozčilovat se nad maličkostmi, najít si čas na odpočinek, dopřát svému tělu spánek alespoň na 8 hodin denně, pít dostatečné množství vody (8 – 10 skleniček denně), zahrnout pohyb do svého každodenního harmonogramu, trávit více času na čerstvém vzduchu a se svými přáteli. Užitečnými se také mnohou ukázat různá dechová cvičení.
Ochraňte své srdce
Ne vždy jsme však z časového nebo jiného důvodu schopni tato preventivní opatření uvést do praxe. Potom bychom měli myslet na posílení našeho srdce omega-3 mastnými kyselinami, ať už formou optimální konzumace čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, vybraných druhů ořechů, rybího oleje, či za pomoci potravinových doplňků. Na zdraví našeho srdce mají také dopad tzv. volné radikály a oxidační stres, které je však možné podchytit podobnou cestou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva