Povodí Moravy se dohodlo s úřady na zvýšení kontrol odběratelů vody

14.08.2015 9:39

Zvýšení a koordinace kontrol vodoprávních úřadů na dodržování manipulačních řádů a povolených odběrů – to bylo hlavní téma zasedání krizového technického štábu, které svolalo Povodí Moravy, s.p. 13. srpna. Kontroly se zaměří také na provozovatele malých vodních elektráren, kteří často porušují manipulační řád a berou více vody, než je povoleno.

Povodí Moravy se dohodlo s úřady na zvýšení kontrol odběratelů vody
Foto: Povodí Moravy
Popisek: Povodí Moravy

Státní podnik Povodí Moravy zaznamenává porušování manipulačních řádů provozovateli MVE na řece Moravě a Svitavě a proto požádal o intenzivnější kontroly ze strany příslušných orgánů. „Velice si vážíme spolupráce s Českou inspekcí životního prostření a vodoprávními úřady, kteří za v současné kritické situaci provádí kontroly dodržování manipulačních řádů pro odběry na malé vodní elektrárny, manipulací na rybnících a povolených odběrů povrchové vody,“ dodal generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský.

Z pohledu Českého hydrometeorologického ústavu byl červenec 2015 třetím nejteplejším měsícem od roku 1937. V současné době naše území postrádá 200 – 250 mm srážek, na 40 měřících stanicích už jsou dosaženy hranice sucha, hladiny vodních nádrží klesají a drobné vodní toky jsou téměř bez vody.

„V této době si více než kdy jindy uvědomujeme význam vodních nádrží, které v době sucha nadlepšují průtoky v řekách. Pod vodními nádržemi je zachován biologický život a nejsou omezovány odběry povrchových vod. Proto už nyní zadáváme pět studií proveditelnosti na vodní díla – jsou to vodní dílo Skalička, Hanušovice, Rychtářov, Vlachovice a nově také Čučice – nádrž, která by měla posílit retenci vody v povodí jaderné elektrárny Dukovany,“ uzavřel Hodovský.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…