Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské

22. 2. 2016 22:15

Dne 19. 2. 2016 byla ze strany České republiky – Státního pozemkového úřadu podána žaloba, kterou se SPÚ jako organizační složka státu domáhá rozhodnutí o nevydání zemědělských nemovitostí Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské soudem a nahrazení rozhodnutí krajského pozemkového úřadu o vydání.

Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad.

Žalobou bylo napadeno rozhodnutí Krajského pozemkového úřadu pro Moravskoslezský kraj, které bylo vydáno 21. prosince 2015. Rozhodnutím byly Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské (tj. ženské větvi Řádu německých rytířů) vydány tři pozemky, které se nacházejí v okrese Bruntál, obci Milotice nad Opavou, katastrálním území Jelení u Bruntálu. Konkrétně se jednalo o pozemky p. č. 1344, 1330/1 a 1888/1, vše v úhrnné výměře 0,36 ha.

„Žalobu proti rozhodnutí Krajského pozemkového úřadu pro Moravskoslezský kraj podáváme z důvodu zaručení naprosté jistoty, že jsme v maximálně možné míře ochránili majetkové zájmy státu. Nezávislý soud posoudí, zda argumenty pro vydání majetku byly dostatečně silné zejména v otázce nástupnictví řádu a posouzení vzniku majetkové křivdy vzhledem k rozhodnému období stanovenému v zákoně,“ vysvětluje ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.

Podáním žaloby bylo zahájeno řízení dle části páté Občanského soudního řádu. Po dobu trvání soudního řízení není Státní pozemkový úřad do pravomocného rozhodnutí soudu oprávněn v této věci poskytovat žádné bližší informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Karlovarský kraj chce dotovat budoucí praktické lékaře

22:15 Karlovarský kraj chce dotovat budoucí praktické lékaře

Na nedostatek praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost reaguje Karlovarský kraj. Ještě let…