Praha rozdělila přes 685 milionů na sociální politiku

26. 2. 2016 13:35

Zastupitelé hl. m. Prahy na svém čtvrtečním zasedání schválili návrh náměstka primátorky Petra Dolínka na přerozdělení více jak 670 milionů korun na podporu sociálních služeb v Praze. Dalších 15 milionů korun získají neziskové organizace podílející se na rodinné politice.

Praha rozdělila přes 685 milionů na sociální politiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

Poskytovatelé sociálních služeb v hl. m. Praze získali rozhodnutím zastupitelů celkem 671.852.000,- Kč. Finanční prostředky na provoz tak získají azylové domy, domovy seniorů, chráněná bydlení apod. Celkem bylo v rámci dotačního řízení hodnoceno 437 žádostí, jejich celkové finanční nároky přesahovali 940 milionů korun.

„Kvalita sociálních služeb v Praze je na vysoké úrovni. Aby tomu tak bylo i nadále, je nutné včas a hlavně efektivně poskytnout poskytovatelům finanční prostředky. Díky kvalitně zpracované krajské síti poskytovatelů sociálních služeb se nám to dlouhodobě daří,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Vedle dotací, které lze využít striktně jen na sociální služby, zastupitelé schválili granty nad 200 tisíc Kč pro oblast rodinné politiky. V tomto grantovém programu, do kterého se mohou hlásit organizace poskytující například preventivní programy pro rodiny či poradenství, bylo celkem rozděleno 11 757 000 Kč. Již předtím schválila Rada hl. m. Prahy poskytnutí grantů do 200 tisíc korun v celkové výši 3 237 000 Kč.

„Správně nastavená rodinná politika slouží nejen jako návazná služba pro služby sociální, ale má zejména preventivní charakter a pomáhá předcházet sociálnímu vyloučení. Proto jsem velmi ráda, že přes všechny peripetie při schvalování rozpočtu na rok 2016 se podařilo zajistit financování této oblasti z rozpočtu města,“ uvedla zastupitelka hl. m. Prahy Irena Ropková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

21:56 Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče…