Pražský filharmonický sbor na letních festivalech v Rakousku a Švýcarsku

24.06.2018 21:04

Na festivale ve švýcarském St. Gallen se bude podílet na koncertním provedení málo známé opery Giacoma Pucciniho Edgar z roku 1889; v Čechách tato opera zazněla vůbec poprvé až v roce 2010 zásluhou Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

Pražský filharmonický sbor na letních festivalech v Rakousku a Švýcarsku
Foto: Pražský filharmonický sbor (PFS)
Popisek: Pražský filharmonický sbor (PFS)

Pražský filharmonický sbor bude opět letos v létě žít intenzivně hudbou. V St. Gallen se PFS připojí k tamějšímu symfonickému orchestru pod taktovkou britského dirigenta Leo Hussaina (sedm večerů 29. 6. – 13. 7. 2018). Na festivale v Bregenzu vystoupí PFS na slavné Jezerní scéně v inscenaci Bizetovy opery Carmen (29 představení od 19. 7. do 20. 8. 2018) v nastudování dánského režiséra Kaspera Holtena a italského dirigenta Paola Carignaniho a ve Festivalovém domě v provedení opery Beatrice Cenci od Bertholda Goldschmidta (tři představení 18. – 30. 7. 2018) v nastudování německých umělců, dirigenta Johannese Debuse a režiséra Johanesse Eratha.

PFS se letos rovněž připojuje k oslavám 100. výročí založení republiky. Vedle několika koncertů v rámci projektu Ministerstva kultury České republiky 1918–2018 vzdá hold tomuto výročí Dvořákovou kantátou Te Deum, kterou spolu s Vídeňskými symfoniky a za řízení kolumbijsko-rakouského dirigenta Andrése Orozco-Estrady provede ve Festivalovém domě v Bregenzu 23. 7. 2018.

Pražský filharmonický sbor má za sebou čtyřiaosmdesátiletou historii, vystupuje s prestižními tělesy a dirigenty mezinárodní hudební scény a patří mezi nejvyhledávanější evropské profesionální pěvecké sbory. Hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru je od roku 2007 Lukáš Vasilek.

Zřizovatelem Pražského filharmonického sboru je Ministerstvo kultury České republiky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

22:04 Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

Ministerstvo spravedlnosti gratuluje týmu z odboru strategie a koncepce justice, který získal presti…