Premiér Sobotka se zúčastní Summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu

18. 1. 2016 15:59

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve dnech 31. 3. - 1. 4. 2016 zúčastní Summitu o jaderné bezpečnosti (Nuclear Security Summit) v americkém Washingtonu.

Premiér Sobotka se zúčastní Summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Jaderná bezpečnost je pro Českou republiku důležitým tématem, jehož význam podtrhla návštěva prezidenta Obamy v Praze v rámci Summitu Evropské unie a USA, který hostilo české předsednictví EU v roce 2009.

Tradici vrcholných setkání k jaderné bezpečnosti založil americký prezident Obama v návaznosti na svůj pražský projev z dubna 2009, ve kterém upozornil na nebezpečí jaderného terorismu. Od té doby se hovoří o tzv. Pražské agendě, tj. mezinárodním úsilí v oblasti jaderné bezpečnosti a jaderného odzbrojování a nešíření jaderných zbraní. První Summit se uskutečnil v roce 2010 ve Washingtonu a dále byl svoláván ve dvouletých intervalech.

Summit ve Washingtonu v roce 2016 bude posledním setkáním na nejvyšší úrovni, které zhodnotí plnění dosavadních závazků z předchozích summitů a má ambici přijmout další dobrovolné závazky v oblasti jaderné bezpečnosti.

Premiér Bohuslav Sobotka navštívil za dobu svého mandátu Spojené státy americké už dvakrát. V listopadu 2014 se zúčastnil odhalení busty prezidenta Václava Havla v americkém Kongresu. V září loňského roku se předseda vlády Sobotka zúčastnil na pozvání prezidenta Obamy dvou summitů, které se odehrály na okraj Valného shromáždění OSN. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

21:56 Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče…