ŘLP ČR: B4 Consortium vstupuje do SJU

28. 1. 2016 18:20

V pondělí 25. ledna 2016 podepsali ve Varšavě zástupci poskytovatelů letových navigačních služeb České republiky, Slovenska, Litvy a Polska sdruženi v „B4 Consortium” žádost o členství v SESAR Joint Undertaking (SJU).

ŘLP ČR: B4 Consortium vstupuje do SJU
Foto: ŘLP ČR
Popisek: ŘLP ČR

Během posledního roku ŘLP ČR, s. p., LPS, š. p., Oro Navigacija a PANSA v rámci B4 Consortium připravili přehled projektů, do kterých se chtějí zapojit v rámci vyhlášené nabídky CALL: SESAR2020 IR-VLD WAVE1. Vstup do projektů SESAR 2020 (Single European Sky ATM Research 2020) umožní B4 Consortium být součástí celoevropského výzkumného a inovačního programu v oblasti ATM. V případě úspěšného vstupu do tohoto programu začne B4 Consortium koncem roku 2016 pracovat na jednotlivých projektech s výhledem až do roku 2024. Očekává se, že výsledky těchto projektů spolufinancovaných Evropskou komisí otevřou cestu k důležitým provozním zlepšením ATM systému v Evropě. Magdalena Jaworska, Sergej Smirnov, Jan Klas a Miroslav Bartoš zároveň podepsali dohodu v rámci konsorcia (the Consortium Agreement), která pověřuje PANSU rolí koordinátora B4 Consortium.

SESAR 2020 je inovační a výzkumný program (technologický pilíř Single European Sky), který urychluje tempo změn v oblasti ATM, které jsou v souladu s evropským hlavním plánem pro oblast ATM (ATM Master Plan). Díky účasti v projektu SESAR 2020 se B4 Consortium bude podílet na změnách v oblasti ATM, které jsou realizovány v souladu s cíly SES – významně zvýšit kapacitu vzdušného prostoru a přitom snížit zpoždění letů, snížit náklady poskytovaných služeb ATM pro uživatele vzdušného prostoru, redukovat dopady na životní prostředí a v neposlední řadě zvýšit bezpečnost letového provozu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lékaři dětského oddělení děčínské nemocnice uspořádají semináře pro rodiče dětí

19:42 Lékaři dětského oddělení děčínské nemocnice uspořádají semináře pro rodiče dětí

Rodičům a všem zájemcům o dětskou medicínu je určen cyklus praktických sdělení „Semináře pro rodiče …