SAFINA zvyšuje svoji kapacitu v rafinaci stříbra o více než 100 %

17.02.2014 10:19

Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, oznamuje, že na základě výsledků vlastního aplikovaného výzkumu dosáhla výrazného technického zdokonalení procesu rafinace stříbra. Mezi hlavní benefity nového postupu patří snížení zádrže stříbra v rafinačním procesu a zvýšení výrobní kapacity. SAFINA tak potvrzuje svou pozici předního evropského hráče na poli recyklace materiálů s obsahem stříbra.

SAFINA zvyšuje svoji kapacitu v rafinaci stříbra o více než 100 %
Foto: SAFINA
Popisek: Ilustrační fotografie z rafinace stříbra

Nová metoda rafinace stříbra umožňuje společnosti SAFINA rozšířit její dosavadní rafinační kapacitu o více než 100 % v oblasti zpracování materiálů s obsahem stříbra, a to včetně etylenoxidového katalyzátoru, kterého je SAFINA nyní schopna zpracovat až 750 tun vstupního materiálu za rok. Dosud dosahovala recyklace stříbra v celé České republice 100 tun ročně. Díky všem inovacím, které společnost SAFINA v recyklačním řetězci uplatnila, vzroste celková recyklační kapacita stříbra na více než 200 tun za rok.

„Nový postup nám umožní inovovat produktové portfolio na bázi stříbra, což je klíčové pro pronikání na nové trhy a posilování naší pozice na trzích, kde již působíme,“ říká Tomáš Plachý, generální ředitel, SAFINA.

Stříbro je z drahých kovů co do objemu v průmyslu využíváno nejčastěji.  Jeho loňská spotřeba rostla o přibližně 2-3 %, což přímo odráží situaci na světových trzích – v roce 2013 došlo k obecnému nárůstu ve zpracování drahých kovů. Stříbro se díky svým fyzikálně-chemickým vlastnostem kromě chemického průmyslu, kde je často součástí nejrůznějších typů katalyzátorů, spotřebovává ve sklářství, elektrotechnickém průmyslu, v lékařství a dalších oborech včetně šperkařství a investičních nástrojů.

SAFINA používá již od dvacátých let minulého století elektrolytickou metodu čištění stříbra, postupně docházelo ke zlepšování tohoto procesu z hlediska jeho účinnosti a ekonomických parametrů. „Aplikovaný výzkum probíhal  v loňském roce a intenzifikace se podařilo docílit v rekordně krátkém čase čtyř měsíců,“ dodává Martin Bouša, marketing executive s odpovědností za inovace, SAFINA, „nyní tedy můžeme naše výrobní kapacity rozšířit nejen z pohledu různosti materiálů a odpadů se stříbrem, ale výrazně navyšujeme zejména objemy rafinace.“

SAFINA, a.s. je společností s uceleným výrobním programem v oblasti zpracování a výroby produktů z drahých a neželezných kovů, včetně jejich recyklace.

Hlavní průmyslová zaměření společnosti jsou výroba a recyklace pro elektrotechnický, automobilový, chemický a sklářský průmysl. Klíčovou činností společnosti je také výroba a prodej investičních drahokovových destiček a slitků, které se vyrábí především z kovů jako je zlato, stříbro a platina. Výroba SAFINY je založena na environmentálním managementu a nejnovějších inovacích v oboru. Své obchodní aktivity směřuje nejen na evropský kontinent, který je prioritní, ale orientuje se i na další teritoria, především Asii, Severní Ameriku a Ruskou federaci. SAFINA zaměstnává celkem 219 osob a její obrat v roce 2013 tvořil 5 mld. Kč. SAFINA, a.s. sídlí v obci Vestec u Prahy, kde se nachází centrála a výrobní komplex společnosti. Společnost SAFINA se opakovaně umístila v prestižním žebříčku Czech Top 100 a v roce 2013 získala významné postavení v soutěži Exportér roku. Rovněž obsadila třetí místo v kategorii Nejlepší zaměstnavatel v soutěži Český PATRON 2012. SAFINA, a.s. je členem švýcarské skupiny SAFICHEM GROUP, společně s dalšími firmami Chemoprojekt, a.s., CHEMOPROJECT NITROGEN a.s., TECHNOEXPORT, a.s., VUAB Pharma a.s., a PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s. www.safina.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

16:08 Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

Stále více spotřebitelů mění dodavatele energií. Řada z nich se přitom o proces přechodu mezi obchod…