SZPI zakázala cukrovinky s o několik řádů vyšší přítomností alergenů proti informaci na obalu

30.06.2019 20:28

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili v tržní síti dvě šarže cukrovinek z dovozu, u kterých laboratorní rozbor potvrdil několikanásobně vyšší přítomnost alergenních látek, než kolik odpovídá informaci uvedené na obalu potravin. Jedná se o následující výrobky, které inspektoři odebrali v provozovně COOP družstvo Velké Meziříčí, Družstevní 1173/2, 594 01 Velké Meziříčí.

SZPI zakázala cukrovinky s o několik řádů vyšší přítomností alergenů proti informaci na obalu
Foto: SZPI
Popisek: SZPI

MAGNAT Chocolate Joy (Čokoládové bonbóny) v balení 107 g, s označením data minimální trvanlivosti do 30. 10. 2019, označení šarže: L320, výrobce: FPH MAGNAT SP.j Sadkówek 18, 55-080 Katy Wroclawskie, Polsko. Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost arašídů v množství 8323 miligramů na kilogram (mg/kg). Výrobce na obalu mj. uvedl „Může obsahovat arašídy“, uvedené množství ale o několik řádů překračuje množství uznatelné jako nezáměrnou křížovou kontaminaci, tj. stopy arašídů.

MILLENNIUM DARK PRALINE (Hořká čokoláda) v balení 38 g, s označením data minimální trvanlivosti do 15. 03. 20, výrobce: LLC „MALBI FOODS“ Ukrajina, vyznačen údaj: „prodávající: MalbiFoods Europe Sp. z o.o., BialejWoody 6, Warszawa, Polsko.“ Laboratorní rozbor potvrdil v potravině přítomnost arašídů v množství 565 mg/kg. Výrobce na obalu mj. uvedl „Může obsahovat arašídy“, uvedené množství ale několikanásobně překračuje množství uznatelné jako nezáměrnou křížovou kontaminaci, tj. stopy arašídů.

Uvedené potraviny mohou představovat významné zdravotní riziko pro osoby s alergií nebo intolerancí na arašídy a inspekce proto kontrolované osobě nařídila neprodleně stáhnout předmětné šarže z trhu. SZPI doporučuje všem spotřebitelům s alergií nebo intolerancí na arašídy, aby předmětné šarže potravin nekonzumovali.

S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

22:04 MHMP: Praha obdaruje dlouholeté dárce krve ročním kuponem na MHD zdarma

Hlavní město obdaruje dárce krve ročním kuponem na městskou hromadnou dopravu zdarma. Jednat se bude…