Sdružení přátel Konta BARIÉRY: Vychází časopis Můžeš

13. 6. 2013 18:02

V právě vycházejícím červnovém vydání časopisu Můžeš odpovídá ministr zdravotnictví Leoš Heger na otázky, které trápí rodiče dětí s postižením. Vedení dětské léčebny Vesna v Janských Lázních totiž rozšiřovalo zprávy o tom, že léčebna bude uzavřena a po její privatizaci se zde budou léčit zahraniční pacienti. Ministr fámu vyvrací a zdůrazňuje, že Janské Lázně zůstanou státní, a jejich vedení naopak pro nekompetentnost odvolal.

Sdružení přátel Konta BARIÉRY: Vychází časopis Můžeš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

Petr Herynek, ředitel sociální firmy Ergotep, v rozhovoru pro Můžeš tvrdí, že jeho firma jde dlouhodobě do otevřeného konkurenčního prostředí. Chce v něm prosperovat, takže základní podmínkou je skončit s představou, že někdo koupí její služby nebo zboží jen proto, že zaměstnává postižené.

Malířka a herečka Iva Hüttnerová, která spolupracuje s aukčními salony Konta BARIÉRY a pomáhá tak studentům s handicapem, se v tomto vydání svěřuje s tím, že má vlastně problém s definicí dobrého skutku. "Je dobrý skutek to, co uděláte promyšleně s vědomím, že chcete udělat dobrý skutek? Nebo pomůžete, protože to zrovna někdo potřebuje?" tvrdí.

Reportáž vozíčkáře z cesty po Nizozemsku s titulkem Nízká země, vysoký standard popisuje, že Nizozemsko je pro turistiku na vozíku velmi vhodná země. A že se můžete spolehnout na přístupnost historických i kulturních památek.

V rubrice Nové zahraniční technologie popisuje autor bionickou ruku ovládanou mobilem a miniaturní krevní laboratoř.!

Motoristický novinář Petr Buček zase seznamuje čtenáře s automatickými převodovkami nového typu, které na rozdíl od těch klasických dokáží snižovat spotřebu automobilu.

V poradně pak seznamujeme čtenáře s legislativními novinkami: např. radíme, jak financovat pomůcky pro lidi se zrakovým postižením, nebo zda mohou pracovat, aniž by jim byl odebrán invalidní důchod.

Fotograf a novinář Ondřej Neff komentuje snímky, které čtenáři posílají na stránky www.muzes.cz, a ty nejlepší tradičně otiskujeme.

Přeji pohodové jarní čtení.

Časopis Můžeš je zaměřen na zdravotně a sociálně znevýhodněné občany, jejich rodinné příslušníky a na dobrovolné i profesionální pracovníky, kteří o tuto skupinu obyvatel pečují. Za více než! patnáct let existence si vytvořil stálý okruh čtenářů. K dost! ání je v pobočkách České pošty, odebírají jej sociální a zdravotnická zařízení, organizace a instituce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu

21:48 Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu

Jednotlivá publikovaná zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) bude Ministerstvo zdravotnictví (…