Siemens držitelem ocenění Innovation Award 2012

15. 10. 2012 8:00

Společnost Siemens získala prestižní ocenění Innovation Award 2012 za ultrazvukový průtokoměr Sitrans FUT1010 pro ropný průmysl.

Siemens držitelem ocenění Innovation Award 2012
Foto: red
Popisek: Siemens

Soutěž Innovation Award již třináctým rokem vyhlašuje odborný časopis Flow Control. Jejím cílem je upozornit na nejzajímavější produkty a řešení pro procesní průmysl, které pomáhají uspořit čas, snížit náklady a zvýšit produktivitu výrobního procesu.

Ultrazvukový průtokoměr Sitrans FUT1010 je určen pro oblast těžby a dopravy ropy, resp. zemního plynu a pro petrochemický průmysl. Senzory jsou na povrchu měřicí trubice průtokoměru upevněny pomocí unikátního montážního systému TransLoc, který nevyžaduje téměř žádnou údržbu, protože při měření nedochází ke kontaktu senzorů s měřeným médiem. Speciální způsob upevnění senzorů vyvinutý společností Siemens umožňuje provést standardní kalibraci, a dosáhnout tak vyšší přesnosti měření.

Další předností průtokoměru je, že se v něm při průtoku kapalin s velkým podílem parafinu netvoří rušivé úsady, které často vznikají v tradičních snímačích při měření průtoku uhlovodíků. Systém TransLoc minimalizuje potřebu údržby a zkracuje odstávky zařízení, čímž se snižují celkové náklady na měření a zkracuje doba návratnosti investic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

10:55 ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

Nemoci dýchací soustavy byly letos od ledna do září nejčastější příčinou dočasné pracovní neschopnos…