Źákům 81 českých škol se podařilo vybrat celkem 3,7 tun vysloužilých počítačů v rámci sběrové ekologické soutěže Seber si tablet. Nezisková organizace ASEKOL, která soutěž pořádala, odměnila deset škol novým tabletem.
Foto:
asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo
reklama
Soutěž ve sběru starých počítačů probíhala od července do září a zapojilo se do ní více než 80 škol z celé České republiky. Každá škola, která v daném termínu odevzdala alespoň jeden vysloužilý počítač, se zařadila do slosování o deset nových tabletů. Celkově se školám podařilo vybrat 472 vysloužilých počítačů o celkové hmotnosti 3,7 tuny.
„Jsme rádi, že se školám podařil tak skvělý výsledek. Když uvážíme, že už recyklací jediného počítače se uspoří tolik energie, kolik spotřebuje průměrný Čech za osm dní, nebo množství vody, které vystačí na deset sprchování,“ říká Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.
Soutěže se celkem účastnilo 81 škol. Deset vylosovaných škol ze 7 krajů získalo nový tablet, který do soutěže věnovala společnost ASEKOL. Předávání tabletů proběhnou na konci října a v listopadu.
Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.