Školy odevzdaly 472 vysloužilých počítačů

20.10.2014 15:05

Źákům 81 českých škol se podařilo vybrat celkem 3,7 tun vysloužilých počítačů v rámci sběrové ekologické soutěže Seber si tablet. Nezisková organizace ASEKOL, která soutěž pořádala, odměnila deset škol novým tabletem.

Školy odevzdaly 472 vysloužilých počítačů
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Soutěž ve sběru starých počítačů probíhala od července do září a zapojilo se do ní více než 80 škol z celé České republiky. Každá škola, která v daném termínu odevzdala alespoň jeden vysloužilý počítač, se zařadila do slosování o deset nových tabletů. Celkově se školám podařilo vybrat 472 vysloužilých počítačů o celkové hmotnosti 3,7 tuny.

„Jsme rádi, že se školám podařil tak skvělý výsledek. Když uvážíme, že už recyklací jediného počítače se uspoří tolik energie, kolik spotřebuje průměrný Čech za osm dní, nebo množství vody, které vystačí na deset sprchování,“ říká Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Soutěže se celkem účastnilo 81 škol. Deset vylosovaných škol ze 7 krajů získalo nový tablet, který do soutěže věnovala společnost ASEKOL. Předávání tabletů proběhnou na konci října a v listopadu.

                                                     Seznam vylosovaných škol

ŠKOLA

KRAJ

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice

Jihočeský kraj

Základní škola Pod Vinohrady Uherský Brod

Jihomoravský kraj

Základní škola a Mateřská škola Dolní Dunajovice, okres Břeclav

Jihomoravský kraj

Základní škola Karla Klíče Hostinné

Královéhradecký kraj

Základní škola Orlová - Lutyně

Moravskoslezský kraj

Gymnázium, Třinec

Moravskoslezský kraj

Základní škola Třemošná

Plzeňský kraj

Gymnázium F. Palackého, Neratovice

Středočeský kraj

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno

Středočeský kraj

Konzervatoř, Teplice

Ústecký kraj

„Cílem soutěže však není jen snaha o sběr co možná největšího počtu vysloužilých počítačů, ale především seznámení dětí s důležitostí recyklace a správného nakládání se starým elektrem. Díky tomu si vštípí znalosti, které mohou přenést do svých domovů,“ vysvětluje Mikulová. V českých domácnostech se totiž nachází více než 18 milionů vysloužilých elektrospotřebičů, které již nikdo nevyužívá. Přitom recyklací každého kusu elektra lze znovu využít až 80 % všech materiálů. Bohužel však platí, že např. drobných elektrospotřebičů se k recyklaci bohužel dostane jen sotva čtvrtina.

Řada škol, které se do soutěže zapojily se učastní dlouhodobého projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. „Recyklohraní je ekologicko-vzdělávací program, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení,“ popisuje Kristina Mikulová ze společnosti ASEKOL. „Přihlásit se je snadné a účastnit se mohou všechny školy. Plněním úkolů získávají body, za něž si mohou pořídit zajímavé odměny,“ dodává. V současnosti se do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět zapojilo více než 3 200 škol z celé České republiky.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

13:21 Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

Ve čtvrtek 25. dubna se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční historicky první Národní rozvojo…