Slovensko česky poraděnský den 13.dubna Košice

29. 2. 2016 18:18

Pracovali jste nebo pracujete na Slovensku i v České republice a blíží se vám důchodový věk? Máte jedinečnou příležitost informovat se na své důchodové nároky z obou států.

Slovensko česky poraděnský den 13.dubna Košice
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

Ve středu 13. dubna 2016 připravila slovenská Sociální pojišťovna ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) poradenský den. Uskuteční se už popáté. Poradit se s odborníky bude tentokrát možné v košické pobočce Sociální pojišťovny.

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout individuální konzultaci občanům, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují atd.

Poradenský den se uskuteční ve středu 13. 4. 2016, v čase od 9:00 do 12:00 h a od 13:00 do 16:00 h na pobočce Sociální pojišťovny v Košicích, na adrese Festivalové náměstí 1, Košice.

Na konzultace, které budou tradičně poskytovat odborníci z obou institucí bezplatně, je třeba se předem objednat:
• na telefonním čísle: + 421 906 173 211 nebo
• na e-mailové adrese: nikola.sutovska@socpoist.sk

Zájemci o konzultaci by neměli zapomenout přinést si s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Na jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut a přednost budou mít předem objednaní klienti.

Česko-slovenské poradenské dny jsou pořádány od roku 2014 vždy 2x ročně, a to střídavě na území České republiky a Slovenska. Tato forma konzultací navazuje na tradici úspěšných česko-německých a česko-rakouských poradenských dnů, které ČSSZ ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá již řadu let a o které je pokaždé velký zájem. Jejich cílem je zprostředkovat občanům, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

11:20 České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

Zažijte vánoční atmosféru u našich sousedů. Se zpáteční jízdenkou ČD Tip Advent si před Vánoci zajed…