Sólisté Národního divadla zpřítomní nejniternější rozpoložení duše písňovým repertoárem

17. 2. 2016 15:01

Jedinečný večer složený z pěti písňových cyklů v jazycích pěti největších operních kultur připravilo na sobotní večer 20. února 2016 Národní divadlo.

Sólisté Národního divadla zpřítomní nejniternější rozpoložení duše písňovým repertoárem
Foto: narodni-divadlo.cz
Popisek: Národní divadlo v Praze

Přestože jsou hlavními náměty písní nezávažnější lidské situace, Čtyři poslední písně Richarda Strausse přinesou v závěru večera i paprsek naděje ve vykoupení. Pod taktovkou uměleckého ředitele Opery Petra Kofroně a za doprovodu Orchestru Národního divadla se představí sólisté první operní scény Dana Burešová, Michaela Kapustová, Josef Moravec, Oleg Korotkov a za nemocného Jiřího Hájka zaskočí barytonista Roman Hoza.

Večer otevře cyklus Severní noci skladatele Jaroslava Křičky v přednesu Michaely Kapustové. Ruskou tvorbu bude reprezentovat Modest Petrovič Musorgskij a jeho Písně a tance smrti v interpretaci basisty Olega Korotkova. Tenorista Josef Moravec se ujme tří písní Mlhy, Déšť a Noc skladatele Ottorina Respighiho na básně Italek Ady Negriové a Vittorie Pompiljové. Po přestávce diváci uslyší Tři písně Dona Quijota k Dulcinee v přednesu jediného hostujícího sólisty Romana Hozy.

Teprve pětadvacetiletý barytonista je od ledna 2015 členem operního studia Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu/Duisburgu a v Národním divadle ztvárňuje v aktuální sezoně roli Figara v Mozartově Figarově svatbě. Jako vrchol sobotního večera zazní Národním divadlem jedno z nejpůsobivějších děl písňového repertoáru – Čtyři poslední písně Richarda Strausse na texty Hermanna Hesseho a Josefa von Eichendorffa v podání Dany Burešové.

"Je to hloubavá a bytostně niterná hudba. K jednotlivým písním se občas vracím, ale na připravovaném koncertu, který bude mimochodem mojí první spoluprací s Petrem Kofroněm coby uměleckým ředitelem, je přednesu poprvé kompletně,“ říká ke svému programu sopranistka Dana Burešová, jejíž doménou byl doposud v Národním divadle především český operní repertoár.

Písňový večer sólistů Opery Národního divadla začíná v sobotu 20. února 2016 od 19.00. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková ukončila činnost Tarifní komise projektu Nové tarifní struktury

11:14 Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková ukončila činnost Tarifní komise projektu Nové tarifní struktury

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dne 19. května 2016 ukončila činno…