Společné grémium Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge

14. 11. 2017 21:56

Pro letošní společné zasedání obou částí euroregionu 10. listopadu 2017 vybrala jeho německá část volnočasové zařízení Baldaufvilla v Marienbergu. Velkou pozornost věnovali členové společného grémia analýze dotačních prostředků, které přeshraniční spolupráci podporují.

Společné grémium Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge
Foto: Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge
Popisek: Společné grémium Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge

Jednatelka německé části euroregionu Beate Ebenhöh podala obšírnou informaci o Kooperačním programu sasko-české spolupráce Interreg V-A, se zaměřením nejen na velké projekty, ale především na Fond malých projektů v tomto programu, který nejvíce přispívá ke vzájemnému setkávání a sbližování lodí obou části euroregionu. Její prezentaci doplnily poté česká finanční manažerka Ing. Petra Konečná a německá projektová manažerka Elke Zepak. Euroregion se na svém posledním zasedání v Krásném Dvoře shodl na zpracování rozvojové strategie a na marienberském zasedání již byla představena první témata vycházející z podnětů společných odborných komisí, které budou do strategie zapracována. Euroregion se v příštím roce chce více zaměřit na aktualizaci a modernizaci svých webových stránek a na sociální sítě, podporovat chce společné aktivity se sousedními euroregiony a nadále vydávat svůj dvojjazyčný zpravodaj Infopress. Velká diskuse, podobně jako v odborných komisích, se rozpoutala o nařízení Správního orgánu o opakovaných projektech, které již bylo doplněno v Realizačním dokumentu. Společné grémium s tímto nařízením nesouhlasí, protože mnohé opakované projekty, jako jsou projekty partnerských obcí, tradiční akce či vydávání zpravodaje, jsou prohlubováním dosavadní spolupráce a příkladem dobré praxe. Bylo usneseno, že se jednatelé spojí s dalšími česko-saskými euroregiony a připraví společné stanovisko na podporu opakovaných projektů.   

Na závěr zasedání představila vedoucí volnočasového zařízení Constanze Ulbricht účastníkům své zařízení na podrobné exkurzi. Baldufvilla je místem častých společných česko-saských projektů a Constanze je první držitelku Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge za vynikající přeshraniční spolupráci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nášivky a odznaky kurzu Komando převzalo čtrnáct absolventů

21:56 Armáda ČR: Nášivky a odznaky kurzu Komando převzalo čtrnáct absolventů

Symbolicky v prostorách krypty Národního památníku hrdinů Heydrichiády v Resslově ulici v Praze se u…