Spolupráce kraje a Povodí Moravy se rozšíří

1. 2. 2016 14:50

Snížit negativní dopady extrémů počasí, zejména nastupujícího sucha, je hlavním cílem memoranda o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a státním podnikem Povodí Moravy, jehož uzavření schválila krajská rada.

Spolupráce kraje a Povodí Moravy se rozšíří
Foto: Michal Hašek
Popisek: Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

„Jihomoravský kraj dlouhodobě s Povodím Moravy spolupracuje, a to zejména v oblasti vodohospodářského plánování při tvorbě Plánů povodí, protipovodňové ochrany obyvatel kraje a samozřejmě i v projektech zabývajících se zlepšováním kvality povrchových vod. Nový rozsah spolupráce vychází ze stále častějších extrémů počasí, který v posledních letech zejména dopadá na jižní Moravu. Vedle povodňových situací začíná mít své pravidelné místo v klimatických extrémech fenomén sucha, a to ve všech jeho podobách,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Spolupráce se bude týkat řady oblastí, půjde mj. o monitoring povrchových a podzemních vod, řízení vodních nádrží v období sucha, zvyšování akumulačních prostorů nádrží, jednotný postup při zpracování pasportizace závlahových a odvodňovacích soustav vedoucí k jejich efektivnímu využívání včetně podpory zvýšení zdrojů závlahové vody a nastavení jednotného systému obnovy a rozvoje těchto systémů. Další oblast spolupráce představuje společné hledání vhodného motivačního nástroje pro vlastníky lesních a zemědělských pozemků ležících v ochranných pásmech vodních zdrojů včetně jednotného postupu při identifikaci ohrožených míst zemědělským suchem, a to jak na zemědělských, tak i lesních pozemcích, a rovněž spolupráce při provádění revize generelu chráněných lokalit vhodných pro akumulaci povrchových vod včetně podpory schválených lokalit pro akumulaci.

Memorandum je uzavřeno do konce roku 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

11:20 České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

Zažijte vánoční atmosféru u našich sousedů. Se zpáteční jízdenkou ČD Tip Advent si před Vánoci zajed…