Cílem schůzky byla koordinace projekčních prací a také průběžné vyhodnocení stavu příprav modernizací dvou silnic na Orlickoústecku a Svitavsku a přímého napojení obcí na Pardubicku. „Jsou to modernizace a přeložky silnic, které jsou a budou v majetku kraje. Chceme na ně získat finanční prostředky z jiných zdrojů, nejlépe ze SFDI. Od projektantů teď chceme slyšet, jak jsou s prací daleko, v jakých termínech můžeme projekty realizovat a v neposlední řadě kolik to bude stát,“ shrnul význam schůzky náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek. Dodal, že projektanti řeší také průjezd pod železniční tratí v České Třebové. „Jedná se o zkapacitnění průjezdního profilu tří tunelů pod železničním koridorem. Už máme územní rozhodnutí. Jsme domluveni se Správou železniční dopravní cesty, která už má dodavatele své stavby. Jednat ale musíme ještě s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. I ono bude muset snížit profil silnice I/14 tak, aby se s naší „trojkou“ potkala ve stejné výšce,“ dodal Dušek. Vše souvisí s rozšiřováním průmyslové zóny a veřejného nákladního železničního terminálu Metrans v České Třebové.
Projektanti se již delší dobu zabývají také projektem modernizace silnic II/315 a II/312 v úsecích mezi Týnišťkem, Chocní a Žamberkem. Na úseku dlouhém téměř 40 kilometrů bude nutné jednat s velkým množství vlastníků sousedních pozemků, kterých se nová silnice dotkne. Kvůli zvýšení bezpečnosti provozu a plynulosti dopravy dojde totiž i k narovnání silničního profilu. „Jsme ve stupni zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Na celý úsek se zpracovává diagnostika. Po projektantech chceme, aby do měsíce dodali přehled možné etapizace projektu, kalkulaci a termíny realizací stavby,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva