Každý profesionál má svého sponzora
Jeden z hlavních rozdílů mezi snowboardovým nadšencem a profesionálním jezdcem lze spatřit ve sponzoringu. Každého sportovce sponzoruje vybraná organizace, která mu poskytuje potřebné vybavení a finance. Za to má však sportovec vůči ní určité povinnosti. Očekává se například, že bude jezdit na závody a dosahovat dobrých výsledků, fotit se a natáčet různá videa, která se objeví v časopisech nebo na internetu. V případě olympijských her však musí snowboardista přednostně reprezentovat zemi, za kterou je nominován. Během zimních olympijských her tak nesmí být s českými snowboardisty spojován žádný sponzor, který není zároveň oficiálním olympijským partnerem.
Perfektní servis a údržba tvoří základ úspěchu
Rekreační jezdci se příliš nezabývají voskováním a celkovou údržbou snowboardu. Většinou spoléhají na autorizovaný servis, kam před sezónou snowboard dovezou a nechají si ho zde za pár set korun servisovat. Pro profesionály je však kvalitně připravený snowboard nedílnou součástí dobrého výkonu. „Na olympiádě se snowboard například voskuje a kartáčuje před každým tréninkovým dnem a také během závodních jízd. Brousí se mu i hrany, aby lépe držel v ledovém korytu U-rampy,“ vysvětluje Přemysl Vida, trenér české freestyle snowboardové reprezentace. „V některých případech je použití speciálního vosku dokonce nezbytné pro bezpečnost jezdce. Pokud hustě sněží, nájezdová rychlost na skoky se změní, a bez použití takzvaného urychlovače by jezdec neměl dostatek rychlosti k bezpečnému projetí trati,“ upřesňuje Vida.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva