Tisková zpráva České televize k předvolebním debatám

16.09.2013 14:13 | Zprávy

Česká televize představila své předvolební vysílání. Vedle stávajících pořadů do něj zařadí sérii čtrnácti předvolebních debat, ve kterých se od pondělí do čtvrtka představí vždy osm lídrů z každého kraje. Debaty nabídne Česká televize divákům v hlavním vysílacím čase na kanálu ČT24 od osmi hodin večer.

Tisková zpráva České televize k předvolebním debatám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Česká televize dá ve svém předvolebním vysílání prostor lídrům všech kandidujících stran, hnutí a koalic ve speciálních vydáních pořadů Interview Daniely Drtinové, Události, komentáře a Politické spektrum. Nově do vysílání zařadila také čtrnáct předvolebních debat, které se budou od 25. září vysílat čtyřikrát týdně na ČT24.

Předvolební debata bude věnována každému z krajů České republiky. Pro technickou náročnost a krátký čas na přípravu se však diskuse budou vysílat jen ze tří studií, v Praze, Brně a Otravě,“ říká dramaturg předvolebního vysílání Čestmír Franěk a dodává: „Kraje budou řazeny podle metody, která se osvědčila už u loňských voleb do krajských zastupitelstev, tedy vzestupně podle počtu voličů v daném regionu. Patnáctá debata v předvečer voleb pak představí lídry relevantních politických stran, ze kterých pravděpodobně vyjde předseda příští vlády.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci odhalili nelegální pálenici na Zlínsku

20:16 Celní správa: Celníci odhalili nelegální pálenici na Zlínsku

V rámci vyhledávací činnosti zaměřené na nelegální výrobu lihu provedli příslušníci celní správy dne…