ÚOHS: Infrastrukturní projekty na konferenci o veřejné podpoře

31.05.2018 22:30

Druhý den konference o veřejné podpoře, pořádané Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, byl věnován problematice infrastrukturních projektů. V pěti prezentacích se účastníci konference dozvěděli praktické rady, užitečné informace a zkušenosti podložené evropskou judikaturou, které jsou nepostradatelné především pro poskytovatele veřejné podpory.

ÚOHS: Infrastrukturní projekty na konferenci o veřejné podpoře
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Iva Příkopová (ÚOHS) se věnovala posuzování lokálního účinku  podpory při plánování investic do výstavby či modernizace infrastruktury z hlediska zákazníka (poptávky) a investora (nabídky) a svůj výklad doplnila konkrétními rozhodnutími Evropské komise, která se týkala jak zahraničních, tak i domácích projektů. Václav Hromada (ÚOHS) upozornil na praktické využití analytických přehledů k podpoře infrastruktury jako právně nezávazných vodítek k dodržení pravidel veřejné podpory při financování veřejné podpory ve všech oblastech infrastruktur. Analytické přehledy vytvořila Evropská komise, aktualizovány byly v letech 2016–2017 a zveřejněny jsou i na webu Úřadu.

Zástupkyně DG COMP Evropské komise Lida-Konstantina Balta se zaměřila na financování vodohospodářské infrastruktury a infrastruktury související s odpadovým hospodářstvím. Připomněla principy tříúrovňového posuzování veřejné podpory, a to na úrovni vlastníka/developera, provozovatele a uživatelů. Soňa Drobová ze slovenského soutěžního úřadu informovala o dvou úspěšných infrastrukturních projektech na Slovensku, které svými rozhodnutími z roku 2017 schválila Evropská komise. Projekty se týkaly národního fotbalového stadionu a prodeje budovy bývalého centra zdravotní péče v Turzovce. Gabriela Kinclová (ÚOHS) seznámila přítomné s rozhodovací praxí Evropské komise týkající se infrastrukturních projektů v oblasti kultury, kulturního dědictví a ochrany přírody.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Benešova vila bude přístupná šest dní v týdnu i v letošní sezóně

7:23 Úřad vlády: Benešova vila bude přístupná šest dní v týdnu i v letošní sezóně

Již 1. května začne návštěvnická sezóna v Benešově vile a stejně jako ta předchozí nabídne rozšíření…