ÚSTR: Webový seminář pro učitele Využití fotografie ve výuce dějepisu

4. 1. 2016 12:00

Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Metodickým portálem RVP.cz pořádá ve čtvrtek 7. ledna 2016 od 20 hodin webový seminář Využití fotografie ve výuce dějepisu. Seminář je určen učitelům dějepisu a společenskovědních předmětů, kteří se ve výuce zabývají moderními dějinami.

ÚSTR: Webový seminář pro učitele Využití fotografie ve výuce dějepisu
Foto: ustrcr.cz
Popisek: Ústav pro studium totalitních režimů ČR

Současná popkultura je vizuální. Žáci sami díky mobilním telefonům často fotografují a sdílejí snímky na sociálních sítích (Facebook, Instagram). Dle posledních výzkumů je i historie často zprostředkována obrazem. Didaktika dějepisu věnuje fotografii jako specifickému pramenu velkou pozornost z mnoha důvodů: snímky jsou srozumitelné, vyvolávají emoce, jejich prezentace není technicky náročná, jsou dostupné, sami žáci mohou přijmout roli fotografů. Lektor webináře, didaktik a historik Kamil Činátl z Filozofické fakulty UK a z Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů, seznámí účastníky webináře s možnostmi, jak využít fotografie ve výuce. Nabídne konkrétní snímky a postupy jejich zapojení do výuky, dotkne se vzdělávacích cílů, které lze s pomocí fotografie efektivně naplnit.

Pro účast na online setkání je potřeba připojení k internetu a reproduktory či sluchátka. Online kurz proběhne na adrese: http://rvp.cz/informace/online-diskuze, kde jsou také k dispozici další informace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Sobotka zahájí konferenci Prague Social Europe Conference

14:05 Premiér Sobotka zahájí konferenci Prague Social Europe Conference

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zahájí ve čtvrtek 27. dubna 2017 Prague Social Europe Conference.…