ÚZSVM vykázal rekordní příjmy za celou svou historii

15. 1. 2016 9:54

Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v roce 2015 stouply na 1,933 miliardy korun, oproti předcházejícímu roku vzrostly o 83 procent. Výdaje Úřadu meziročně klesly o 12 procent na 1,432 miliardy korun.

ÚZSVM vykázal rekordní příjmy za celou svou historii
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

„Příjmy za loňský rok dosáhly rekordní úrovně v celé čtrnáctileté historii našeho Úřadu. Zároveň jsme díky řadě přijatých úsporných opatření výrazně snížili výdaje, v meziročním srovnání o více než 190 milionů korun,“ uvedla k výsledkům hospodaření generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. Nejvýznamnější složku příjmů tvořily příjmy z prodeje budov, které v loňském roce dosáhly 1,043 miliardy korun.

„K této částce nejvíce přispěl prodej areálu na Náměstí republiky v Praze v druhé polovině loňského roku,“ objasnila generální ředitelka. I bez této nejvýznamnější sumy by však příjmy meziročně výrazně vzrostly. Příjmy z prodeje pozemků dosáhly 483,5 milionu korun, z prodeje finančního majetku se vyšplhaly na 43,8 milionu. Z pronájmů nemovitostí pak ÚZSVM do státního rozpočtu odvedl přes 147 milionů korun. „Závazný roční plán příjmů daných zákonem o státním rozpočtu ve výši 760 milionů korun jsme v loňském roce překročili více než 2,5 krát,“ uzavřela Kateřina Arajmu s tím, že by plánované příjmy rozpočtu ÚZSVM chtěla výrazně navýšit i v letošním roce.

Meziroční srovnání příjmů je ovlivněno doplatkem prostředků z fondů EU na systém CRAB ve výši cca 100 mil. Kč. Tato suma zvýšila příjmy roku 2014, v roce 2015 žádné tyto prostředky Úřad neobdržel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Den otevřených dveří v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a v Nové radnici

22:12 MHMP: Den otevřených dveří v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a v Nové radnici

V den státního svátku 28. října 2017 se veřejnosti otevřou úchvatné prostory Rezidence primátora hla…