Unikátní charitativní projekt “Kde je Péťa?” zrealizoval student Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze

19.05.2016 14:41

Peter Chalupianský studuje program Elektrotechnika, energetika a management na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. V rámci studia se vydal na semestrální pobyt na Kyungpook National University v Jižní Koreji.

Unikátní charitativní projekt “Kde je Péťa?” zrealizoval student Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Svoji cestu spojil s unikátním charitativním projektem “Kde je Péťa?”, který sám vymyslel a zorganizoval. Ve spolupráci s nadací Konto BARIÉRY posílá přes svůj blog speciální pohlednice, z jejichž koupě jde výtěžek na handicapované děti.

Spojit studijní pobyt s užitečnou věcí si vzal za cíl pětadvacetiletý student Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Peter Chalupianský. Ten v rámci svého oboru Ekonomika a řízení energetiky vycestoval letos v únoru na největší státní univerzitu v Koreji - Kyungpook National University v Daegu, kde pracuje na své diplomové práci. Před svým odjezdem Peter vymyslel a zrealizoval blog “Kde je Péťa?”, charitativní projekt zaštítěný Kontem Bariéry. Jeho cílem je získat finanční prostředky pro handicapované děti pomocí rozesílání originálních pohlednic přímo z Jižní Koreje.

Odběratelé originálních pohlednic mohli také získat pozdrav z korejského Jeju Island či z Filipín a již nyní se mohou těšit na zásilky z Japonska.

Sám autor blogu ke svému nápadu říká: „Jsem šťastný, že se mně, obyčejnému klukovi, podařilo za dva měsíce vybrat peníze, které pomohly už dvěma dětem. Myslím, že je důležité spojovat běžné věci i s něčím pěkným. A když jsem se před rokem dozvěděl, že pojedu do Jižní Koreje, tak jsem věděl, že chci pomáhat a podpořit handicapované děti, které nemají stejné štěstí v životě a nemohou studovat a cestovat jako já.“

Informace o projektu „Kde je Péťa?“ jsou k dispozici na internetové stránce: http://www.kdejepeta.cz/

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnickou, jadernou a fyzikálně inženýrskou, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 119 studijních programů a v jejich rámci  442 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4 200 světových univerzit, ve skupině technických univerzit na 451. – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu

10:17 Český statistický úřad: Kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu

Český statistický úřad zveřejnil seznam kandidátů pro volby do Evropského parlamentu. Volby se na úz…