V neděli bude v Plzni volně přístupná expozice z historie celnictví

22. 1. 2016 10:12

V neděli 24. ledna bude v Plzni při příležitosti Mezinárodního dne celníků veřejnosti volně přístupná expozice z historie celnictví

V neděli bude v Plzni volně přístupná expozice z historie celnictví
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celník.

Mezinárodní den celníků je ve světě slaven od roku 1982 a je spojen s 1. zasedáním Rady pro celní spolupráci v Bruselu, které proběhlo v roce 1953 právě 26. ledna. V roce 1994 přijala Rada pro celní spolupráci pracovní název Světová celní organizace (WCO), aby zdůraznila svoji celosvětovou působnost, po vzoru nově vytvořené Světové obchodní organizace (WTO). V roce 1965 se členem WCO stalo i tehdejší Československo.  WCO má v současné době 179 členů.

O aktivní účasti ČR ve WCO svědčí fakt, že v roce 2005 získalo výcvikové zařízení služební kynologie celní správy v Heřmanicích statut regionálního střediska WCO (opravňuje ke školení zahraničních kynologů i udělování certifikátů WCO). Čeští celníci mají v současnosti i svého pracovníka přímo ve WCO (oblast sazebního zařazování zboží).

Bližší informace o činnosti Světové celní organizace a jejich členech naleznete na internetových stránkách www.wcoomd.org.

Při příležitosti Mezinárodního dne celníků bude v neděli 24. ledna od 10:00 do 16:00 veřejnosti volně přístupnástálá výstavní expozice z historie celnictví na území dnešní České republiky. Expozice se nachází v budově Celního úřadu pro Plzeňský kraj, ul. Antonína Uxy 11, Plzeň. K vidění budou uniformy, zbraně, štíty, znaky, celní pomůcky a zabavené pašovaného zboží. Zároveň budou pro návštěvníky připraveny i informace a ukázky ze současné činnosti celníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA-ICRC: Výzkumná infrastruktura CZECRIN obstála v mezinárodním hodnocení

11:41 FNUSA-ICRC: Výzkumná infrastruktura CZECRIN obstála v mezinárodním hodnocení

Výzkumná infrastruktura CZECRIN, která podporuje akademická klinická hodnocení, a propojuje fakultní…