VTÚ umí nabídnout komplexní řešení, což je profesní benefit

20. 2. 2016 12:02

Řešení projektů vojenské vědy a výzkumu, jakožto technická pomoc Vojenského technického ústavu, s. p. ve prospěch Armády České republiky má svoje pokračování.

VTÚ umí nabídnout komplexní řešení, což je profesní benefit
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ

V řádu měsíců se opět setkali vrcholní představitelé obou institucí. Tentokrát se tak stalo 18. února 2016, když na ředitelství VTÚ v pražských Kbelích zavítal zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – ředitel Společného operačního centra Ministerstva obrany generálmajor Ing. Petr Mikulenka v doprovodu zástupce ředitele SOC MO plukovníka gšt. Ing. Radka Šíby.

Seznámení s aktuální situací státního podniku a prezentace klíčových projektů z odborného portfolia odštěpných závodů v Praze – Kbelích, Vyškově a Slavičíně – to byla nosná témata návštěvy vrcholných představitelů Společného operačního centra Ministerstva obrany.

„Vzájemně jsme konzultovali koncepční směry Armády ČR ve vztahu ke schopnostem našeho státního podniku. Zevrubné diskusi byly podrobeny také zájmové oblasti VTÚ, které nabízí možná dílčí řešení stávajících bezpečnostních a zdravotních rizik,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva.

Společné operační centrum Ministerstva obrany komplexně řídí a řeší systém plánování, výstavby, nasazení a podpory sil a prostředků ozbrojených sil ČR v zahraničních operacích a misích v souladu s mezinárodními závazky.        

„Vítám užší spolupráci armády s Vojenským technickým ústavem. Bezpečnostní situace není a nebude jednoduchá a my tady máme takříkajíc za rohem státní podnik Ministerstva obrany s potřebným profesním know-how. Byly nám prezentovány projekty s vysokou přidanou hodnotou, které sledují stávající trendy a přizpůsobují se aktuální situaci. VTÚ umí nabídnout komplexní řešení a to je veliký profesní benefit,“ konstatoval zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

22:30 Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řa…