Vánoční stromky z VLS míří do dětských domovů na Liberecku

4. 12. 2015 17:34

Vojenské lesy a statky ČR před adventem oslovily devět dětskýchdomovů v Libereckém kraji s nabídkou vánočních stromků. Vánoční stromky z bývalého vojenského újezdu v Ralsku jim již tradičně státní lesnický podnik nabízí zdarma i s dovozem přímo do domova.

Vánoční stromky z VLS míří do dětských domovů na Liberecku
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

„Jde o tradiční předvánoční akci, kterou nabízíme dětským domovům od roku 2006, většinou chtějí stromky pro každou „rodinku,“ tedy skupinu dětí, a jeden strom do společných prostor,“ uvedl ředitel divize VLS v Mimoni Roman Vohradský.

Vánoční stromky z divize VLS v Mimoni by tak letos měly zkrášlit Vánoce dětem z domovů v Jablonci nad Nisou, České Lípě,Frýdlantu, Semilech, Hamru na Jezeře, Krompachu, Jablonném v Podještědí, Dubéi v domově Sluníčko v Liberci. Vedle toho se ralské stromky objeví ale i v dalších školách a školkách v okolí Mimoně.

Vedle toho Vojenské lesy a statky pravidelně dětské domovy oslovují s nabídkou programů lesní pedagogiky, kde je lesníci VLS seznamují s přírodou v jejich okolí i základními informacemi o lesnictví a myslivosti. Například dětský domov v Hamru na Jezeře se těchto programů pravidelně účastní a jejich žákovské družstvo letos dokonce zvítězilo v místním kole mezinárodní vědomostní soutěže YPEF (Mladí lidé v evropskýchlesích), která v tuzemsku probíhá pod patronátem ministra zemědělství Mariána Jurečky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

21:56 Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče…