Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze představí unikátní řešení hole pro nevidomé

20. 11. 2015 14:20

Praktické výsledky výzkumného projektu „Pokročilá navigace nevidomých“ představí zástupci Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na tiskové konferenci, konané 26. listopadu od 10.00 hodin v posluchárně 309 v budově fakulty Technické ulici 2 v pražských Dejvicích.

Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze představí unikátní řešení hole pro nevidomé
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Zkvalitnění života nevidomých – to byl jeden z hlavních cílů projektu, který díky grantu Technologické agentury ČR řešili výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Celý projekt vznikl také díky významné podpoře společností T-Mobile a Svárovský s.r.o.

Během tiskové konference, na kterou Vás tímto srdečně zveme, bude předveden – a můžete si sami vyzkoušet – praktický výstup: navigace nevidomého pomocí nově vyvinuté bílé hole spojené s mobilním telefonem typu smartphone a navigačním střediskem. Nové provedení vychází z aplikace mobilních sítí 2G/3G/4G a přenos dat (navigační data, hlasová komunikace a přenos obrazu) může probíhat společně s  běžným používáním bílé hole i mobilního telefonu. Ovládání zabezpečují bezdrátová tlačítka rozhraní hole a předpokládanou navigaci nevidomého nyní mohou zajišťovat nejen „profesionální“ navigační střediska, ale zejména jeho rodina.

Na konferenci bude představena významná nabídka operátora T-Mobile, který přislíbil poskytnout nevidomým datové přenosy zdarma.

Na akci dále budou přítomni a na Vaše dotazy budou odpovídat i zástupci společnosti Svárovský s.r.o., nevidomý senátor Milan Pešák, Michal Rada z Úřadu vlády ČR a MPSV, zástupci TyfloCentra Brno o.p.s, SONS  ČR a další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telefonní seznam klame nabídkou, vypadající jako faktura za služby

22:10 Český telefonní seznam klame nabídkou, vypadající jako faktura za služby

Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních měsících nárůst stížností na společnost Český telef…