Na jedné straně vězeň přímo ve věznici, na straně druhé obhájce ve své kanceláři. To je možnost, jak může probíhat komunikace, aniž by advokáti museli dojíždět za svými klienty do věznic. „S pilotním projektem jsme začínali letos v lednu ve vazebních věznicích v Liberci a v Brně. Okolnosti s onemocněním COVID -19 však postupnou realizaci projektu posunuly tak, že jsme v krátké době technicky vybavili všech deset vazebních věznic a další čtyři věznice. V souvislosti s přijatými opatřeními tak mohou advokáti bezkontaktně hovořit s vězni, což je jeden z mnoha způsobů, jak eliminujeme možný průnik onemocnění do věznic,“ řekl generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal.
Na projektu se od počátku aktivně podílela Česká advokátní komora v čele s jejím místopředsedou Tomášem Sokolem. „Potřeba klientů komunikovat se svými advokáty přetrvává i v době současných zdravotních opatření a právní pomoc je součástí práva na přístup ke spravedlnosti. Přidanou hodnotou této formy vzdálené komunikace je to, že eliminuje neproduktivní čas advokáta při cestě do věznice a čekání na předvedení klienta. To může znamenat stovky ušetřených hodin ročně,“ dodává k projektu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva