Myšlenka Yellow Ribbon Runu se zrodila v hlavě Gabriely Slovákové, ředitelky ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Běhu se žlutou stužkou se totiž zúčastnila v roce 2011 v Singapuru, kde se za jedenáct ročníků podařilo vytvořit přes dva tisíce pracovních míst pro bývalé vězně. Projekt ředitelku nadchl a od té doby chtěla podobnou akci uspořádat také v České republice. V realizaci myšlenky se spojily síly Vězeňské služby České republiky, platformy Business Leaders Forum sdružující společensky odpovědné firmy a RunCzech, pořadatele nejprestižnějšího běhu v České republice – Volkswagen Maratonu Praha.
Proč se do projektu rozhodl zapojit RunCzech? „Jsme tady proto, abychom vytvářeli určité hodnoty, Yellow Ribbon Run je právě jednou z nich. Myslím, že je velice důležité lidem, kteří udělali chybu a odpykali si svůj trest, umožnit důstojný návrat do společnosti,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.
S maratonskou vzdáleností a žlutým trikotem se do pražských ulic vypraví několik štafet. Zatím trénují tři odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou, vězeň z kuřimské věznice a účast přislíbili tři bývalí odsouzení. Ti poběží po boku dvou desítek vrcholových manažerů, zástupců nadnárodních i českých firem. Se žlutou stužkou, kterou vyrobí odsouzené ženy ze Světlé nad Sázavou, však nepoběží jenom samotné štafety. Připnout si stuhu a vyjádřit tak svou podporu myšlence Yellow Ribbon Runu může každý z tisíců běžců, kteří 8. května 2016 poběží Volkswagen Maraton Praha.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva