Více než 80 dětí na Liberecku našlo vloni domov v 72 pěstounských rodinách

13.01.2016 10:44 | Zprávy

Dobrá rodina pečuje na Liberecku o 72 rodin, ve kterých pobývá více než 80 dětí. Bez péče pěstounů by tyto děti musely vyrůstat v kojeneckých ústavech či v dětských domovech.

Více než 80 dětí na Liberecku našlo vloni domov v 72 pěstounských rodinách
Foto: rep
Popisek: Romské děti si hrají na hřišti

obrá rodina pečuje v ČR celkem o 693 pěstounských rodin s 800 dětmi, které nemohou vyrůstat ve vlastní, biologické rodině. V roce 2015 dosáhlo dospělosti 34 z těchto pěstounských dětí. Přesto i v roce 2016 plánuje organizace pomoci stejnému, nebo ještě vyššímu počtu dětí vyrůstat v rodině, namísto v ústavu. Možnost rozvoje služeb pro děti v ohrožení vidí v užší, odborné spolupráci s OSPODy a Krajskými úřady i v aktivním vyhledávání nových pěstounů, rozšířit chce také služby v oblasti sanace biologické rodiny. Liberecko je jedním k regionů, kde se nám náhradní rodinná péče daří a její podíl na péči o ohrožené děti by se měl nadále zvyšovat.

Dobrá rodina je největší organizací pečující o děti v ohrožení v České republice. Dlouhodobí a přechodní pěstouni, které doprovází, pečují aktuálně v regionu Liberce a okolí o 72 pěstounských rodin, ve kterých našlo domovy více než 80 dětí. „Přestože je naším cílem další rozvoj Dobré rodiny a péče i o další děti v ohrožení, jsme hrdí na to, že naši pěstouni vloni zároveň dovedli několik dětí k dospělosti“, říká Tomáš Böhm, ředitel Dobré rodiny. V roce 2015 dosáhlo v České republice dospělosti celkem 34 dětí. Data potvrzují, že v náhradní rodinné péči nenacházejí nový domov jen malé děti, ale také náctiletí. „Děti, vlastně dospělí, kteří z pěstounské péče vcházejí do samostatného života, jsou na tento krok připraveni. Ví, kam chtějí směřovat a ve většině případů i nadále udržují vztah se svou pěstounskou rodinou, která jim pomáhá a podporuje je. Navíc nejsou zatížení socio-patologickými problémy, tak typickými pro děti, které prožily dětství v ústavní péči. Umí se o sebe postarat, žijí běžným životem a nejsou na systému sociální péče po dosažení dospělosti obvykle dále nijak závislí“, dodává Böhm.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrazením meliorací obnovují Lesy ČR v Krušných horách vodní režim

22:08 Hrazením meliorací obnovují Lesy ČR v Krušných horách vodní režim

Kdysi vyhloubené odvodňovací meliorační příkopy zahradili vodohospodáři z Lesů ČR na 25 hektarech kr…