Vláda podpoří dobrovolné hasiče největší dotací v historii. K čerpání je pro rok 2016 připraveno celkem 395 milionů korun

27. 1. 2016 21:42

Vláda Bohuslava Sobotky připravila nový dotační program pro dobrovolné hasiče. Jde o zcela nový dotační titul, který umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na nákup dopravních automobilů či na výstavbu nebo rekonstrukci požárních zbrojnic. Státní rozpočet počítá pro rok 2016 s částkou 250 milionů korun.

Vláda podpoří dobrovolné hasiče největší dotací v historii. K čerpání je pro rok 2016 připraveno celkem 395 milionů korun
Foto: Vítek Novák
Popisek: Mistrovství České republiky v požárním sportu
Spolu s dalšími již stávajícími dotačními tituly je pro letošní rok připraveno na podporu činnosti dobrovolných hasičů celkem 394,5 milionu korun. Ze strany vlády se jedná o dosud historicky nejvyšší finanční podporu.
 
„Jsem velmi rád, že se naší vládě podařilo za dva roky postupně navýšit podporu pro dobrovolné hasiče. Zatímco v letech 2013 a 2014 bylo na jejich činnost z rozpočtu Ministerstva vnitra poskytnuto shodně 70 milionů korun, v roce 2015 už to bylo 154 milionu korun a v letošním roce jsme částku navýšili a mohou čerpat až 394,5 milionu korun. Jedná se o historicky nejvyšší podporu, jakou kterákoli vláda pro dobrovolné hasiče vyčlenila. Věřím, že díky této podpoře ještě více zvýšíme bezpečnost v krajích a regionech České republiky,“ uvedl Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

22:30 Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řa…