Vláda podpořila financování vědeckých infrastruktur na čtyři roky

22.12.2015 10:50 | Zprávy

Vládní kabinet dnes schválil návrh ministerstva školství na financování velkých vědeckých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace na čtyřleté období.

Vláda podpořila financování vědeckých infrastruktur na čtyři roky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová

Velké infrastruktury, které mají v mezinárodním hodnocení klasifikaci A1 a A2 budou financované ve výši 90 ti procent žádané účelové podpory pro rok 2016. V letech 2017 až 2019 získají 80 procent žádaných finančních prostředků.

„Pokládám to za úspěch, tato vědecká centra tak budou mít jistotu financování, kterou velké infrastruktury typu CEITEC žádaly,“ řekla po jednání na vládě ministryně školství Kateřina Valachová. Vědecká centra, která mají hodnocení na úrovni A3 a A4, získají na čtyři roky 60 procent žádaných finančních prostředků.

Další financování v letech 2020 až 2022 bude podmíněno pozitivním výstupem průběžného hodnocení, které provede ministerstvo školství v roce 2017.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ vydala Zprávu o udržitelnosti, poprvé podle evropských směrnic

8:54 Skupina ČEZ vydala Zprávu o udržitelnosti, poprvé podle evropských směrnic

Jako jedna z prvních společností v Česku vydala Skupina ČEZ Zprávu o udržitelnosti podle nových evro…