Vyšší důstojníci zakončili přípravu na působení v obtížně předvídatelném prostředí současného světa

30. 1. 2016 16:05

Bezpečnostní a obranná studia či teorie řízení a obranné plánování tvořily součást náplně prezenčního kurzu, který dnes převzetím osvědčení úspěšně zakončilo 23 vyšších důstojníků nejrůznějších složek Armády ČR. Kurz, jehož obsah a forma prošly v loňském akademickém roce zásadní proměnou, probíhal v rámci programu celoživotního vzdělávání v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií, které je součástí Univerzity obrany.

Vyšší důstojníci zakončili přípravu na působení v obtížně předvídatelném prostředí současného světa
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

„Charakter vzdělávání v tomto kurzu představuje přechod mezi přípravou orientovanou na určitost a logiku a komplexnější přípravou zaměřenou na zvládání neurčitostí a mašinérie. Předpokladem vaší úspěšnosti byla schopnost upevňovat tvůrčí myšlení a také schopnost orientovat se v dnešním obtížně předvídatelném bezpečnostním prostředí,“ oslovil úspěšné absolventy před aktem slavnostního vyřazení rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl.

Velké nároky na promyšlené koncipování kurzu kladly dvě významné okolnosti – jednak probíhal za podmínek, kdy politická reprezentace nalezla konsenzus v posílení rozpočtových výdajů na obranu, na opačné straně však v době zhoršujících se možností vojensko-bezpečnostního vývoje. „O to více si cením skutečnosti, že z hlediska vašeho přístupu a výsledků je tento kurz hodnocen jako jeden z nejlepších v poslední době,“ uvedl dále Bohuslav Přikryl.

Nejlepších výsledků během kurzu dosáhl major David Batěk, starší důstojník specialista zpravodajského oddělení odboru vojskového průzkumu a elektronického boje MO, který získal Cenu rektora-velitele Univerzity obrany. Jeho Děkovný list pak obdržel kapitán Josef Jelínek z oddělení taktického simulátoru Centra simulačních a trenažérových technologií VeV-VA Vyškov.

Přizpůsobení obsahu a formy kurzů vyšších důstojníků a Generálního štábu současným potřebám proběhly v Centru bezpečnostních a vojensko-strategických studií pod vedením brigádního generála v záloze Františka Mičánka. Ten se dnes slavnostního vyřazení absolventů v roli ředitele centra zúčastnil pravděpodobně naposled. Na základě pondělního rozhodnutí Vojenského výboru NATO byl zvolen děkanem římské NATO Defence College a této prestižní funkce se ujme v letošním roce.

Přinesení bojového praporu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

21:56 Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče…