Češi se do Ratha zamilovali. Ale zavřít by měli všechny politiky

05.06.2012 23:17 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

Zvědavost přitáhla v úterý odpoledne k televizním obrazovkám, kde běžel on-line přenos z Poslanecké sněmovny, i severočeské diváky. Ti si nechávali pouštět sněmovní hantýrku do uší i během procházky. Pro většinu jde o stejnou „šaškárnu“, která je pro české politiky již neblahým koloritem. Diskuze se on-line rozjíždějí i na facebooku, kde peprnými glosami nešetří politici ani „obyčejný lid“. Centrem zájmu je vedle vězně i kníže.

Češi se do Ratha zamilovali. Ale zavřít by měli všechny politiky
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

„Moc dlouho kecaj, ať ho zaberou blíž, zase si jen honí triko…“ To zní v mostecké hospůdce, kde na plazmové televizi štamgasti sledují přímý přenos z Poslanecké sněmovny, kde se projednává vydání Davida Ratha ke stíhání. Názory zaznívají i venku. „Jsem na procházce se synkem a Ratha poslouchám přes mobil. Zajímá mě to,“ svěřuje se mladá maminka Veronika Kindlová.

Celý projev Davida Ratha čtěte ZDE

Mega sem, mega tam

Mostečanka Nina Blacká sleduje českou politiku hodně z daleka. Přestože už několik let žije v německém Bernkastel-Cues a do Severních Čech jen dojíždí, politiku své rodné země má v malíčku.

„Rath mi je sympatický a bude mi ještě víc sympatický, když mi z těch jeho peněz dá aspoň milion. Sama potřebuji něco poplatit - mega sem, mega tam, on to nepozná,“ dělá si legrace a vážně dodává, že jestli by se měl někdo vydat ke stíhání, tak všichni z politiky, ne jen Rath. „A klidně to vezmu za ně. Já bych pořádek udělala!“ mávne rukou nad českým politickým nepořádkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Den pro českou přírodu v Zoo Hluboká nad Vltavou

10:29 AOPK ČR: Den pro českou přírodu v Zoo Hluboká nad Vltavou

V sobotu 13. června se v zoo v Hluboké nad Vltavou uskuteční první ročník akce s názvem Den pro česk…