Nakonec se snad přeci jen vrátíme ke svíčkám. Ceny za elektřinu totiž začínají být v Česku přímo neúnosné. K prvnímu lednu se zvýší až o neuvěřitelných 22 procent.
A může za to neschopnost vládnoucí garnitury regulovat výstavbu solárních elektráren. Letos jich totiž na našem území vyroste vůbec nejvíc v historii - na konci roku budou stejně výkonné jako Temelín. A stát? Ten jim místo striktních pravidel zařídil výkup proudu za velmi atraktivní ceny po dobu dvaceti let.
To aby firmy neinvestovaly. A zvlášť ty zahraniční, které provozují drtivou většinu slunečních elektráren v Česku. Jenomže někdo atraktivní výkupní ceny zaplatit musí a bude to, jak jinak, daňový poplatník.
O 22? A proč ne rovnou o 40 procent?
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



