Gandalovič skutečně velvyslancem? Je žhavým kandidátem, míní kníže

16.01.2011 15:28 | Zprávy
autor: jas

Neobsazené místo českého velvyslance v USA zřejmě obsadí exministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS). Oznámil to šéf diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Gandalovič skutečně velvyslancem? Je žhavým kandidátem, míní kníže

Jméno nového českého velvyslance ve Spojených státech předloží vládě ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) co nejdříve.

V televizní diskusi v ČT nechtěl přímo říci, o koho půjde. Připustil ale, že premiér Petr Nečas (ODS) už disponuje bezpečnostní prověrkou někdejšího místopředsedy ODS Petra Gandaloviče, který je i podle Schwarzenberga "žhavý kandidát". Velmi brzy také šéf diplomacie plánuje představit svého kandidáta na funkci českého velvyslance v Kyjevě. 

Místo je prázdné

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

13:28 MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR vyhlašují v závěrečné fázi pro…