Látka (ČSSD): Zákon o fotovoltaice je pro Česko časovanou bombou

09.11.2010 16:29 | Zprávy
autor: PSP ČR

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny PČR 9. 11. 2010.

Látka (ČSSD):  Zákon o fotovoltaice je pro Česko časovanou bombou

Děkuji za slovo. Vážená paní předsedkyně, vážená vládo, kolegyně, kolegové, dovolte mi ve svém vystoupení vycházet z žádosti ing. Jany Syslové z Kroměříže:

"Vážený pane poslanče, obracím se na vás jako poslance v případě projednávání novely zákona 261/2007, sněmovní tisk 145/2.

Firma mého manžela uvedla v listopadu 2009 do provozu solární elektrárnu umístěnou na střechách provozních budov o instalovaném výkonu 106,2 kW. Fotovoltaické panely jsou umístěny na střeše výrobní haly, na střeše skladu, na střeše na střeše administrativní budovy. Celkově osazená plocha 1145 metrů čtverečních střech. K uvedenému kroku jsme se rozhodli po důkladné ekonomické rozvaze uvažované jako možnost alternativního zdroje energie pro vlastní výrobu na základě garancí výkupních cen státem na dobu 15 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

13:28 MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR vyhlašují v závěrečné fázi pro…