Liberec: Oslavy Ještědu zaštítí dva náměstci primátorky

08.07.2011 18:46 | Zprávy
autor: liberec.cz

Již 9. ročník Oslav Ještědu chystá na víkend 9. a 10. července 2011 Statutární město Liberec. Celkové náklady letošního ročníku jsou vyčísleny na 442.000,- Kč, přičemž podíl města je patnáctiprocentní, 67.000,- Kč.

Liberec: Oslavy Ještědu zaštítí dva náměstci primátorky

Z fondů Evropské unie se podařilo získat částku 375.000,- Kč, a to z Fondu malých projektů v Euroregionu Nisa v programu Ziel 3 / Cíl 3, Svobodný stát Sasko - Česká republika. Akce se uskuteční pod záštitou náměstků primátorky, Jana Kamila Svobody a Bc. Jiřího Šolce.

Oslavy Ještědu vznikly v roce 2003 na počest 30. výročí otevření této významné budovy. Druhý víkend v červenci vždy slaví Ještěd narozeniny. Oslavy jsou koncipovány jako několikadenní akce pro celou rodinu.

Pravidelně se večer promítají české filmy a hrají známé i méně známé rockové kapely, tradičně vyjíždějí desítky historických vozidel na vrchol. Prestižními se staly také turistické atrakce, např. každoroční vynášení sudů na Ještěd. Každoročně je připraven i bohatý program pro děti-výtvarné soutěže, workshopy, pohybové hry apod. Každoročně je vyhlášena i soutěž pro veřejnost, k nejoblíbenějším patřilo pletení šály, kdy veřejnost z Čech i Německa napletla více než 3 kilometrů šály, která pak byla obtočena kolem stavby. Padlo i mnoho dalších rekordů, nejvíce Marťanů na Ještědu, rekordní výstup sudařů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa zahajuje technickou přípravu k EET 2.0

16:32 Finanční správa zahajuje technickou přípravu k EET 2.0

Finanční správa zveřejnila technické informace a dokumentaci k EET 2.0 (elektronické evidenci tržeb)…