V Praze se schyluje k bouři. TOPka prý večer opustí koalici

20.05.2013 17:52 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Vedení pražské TOP 09 se v pondělí večer sejde kvůli budoucnosti pražské koalice. Podle informací ČTK s největší pravděpodobností vypoví koaliční smlouvu s ODS. Pokud členové krajského výboru TOP 09 zvednou pro návrh ruce, otevře se prostor pro další vyjednávání. Jednou z možností je uzavření nové koaliční smlouvy s ODS. TOP 09 ale pak bude žádat přerozdělení kompetencí v radě, především co se týká dopravy, financí a majetku, které nyní ovládají radní za ODS.

V Praze se schyluje k bouři. TOPka prý večer opustí koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy

TOP 09, která zvítězila v komunálních volbách, má ale i další možnosti. Variantou je menšinová vláda s podporou části ODS nebo ČSSD, velká koalice se sociálními demokraty nebo "duhová" koalice s přeběhlíky z různých stran.

O možném vypovězení koaliční smlouvy mluví TOP 09 už několik týdnů. Pražská koalice ODS a TOP 09 se totiž dlouhou dobu potýká s vážnými problémy. Radní nejsou schopni najít shodu na klíčových otázkách, třeba ohledně financování dopravního podniku nebo tunelového komplexu Blanka. Vedou kvůli tomu smírčí řízení. Občanští demokraté ale informace o potížích v jednání mírní. Koalice podle nich normálně funguje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Den pro českou přírodu v Zoo Hluboká nad Vltavou

10:29 AOPK ČR: Den pro českou přírodu v Zoo Hluboká nad Vltavou

V sobotu 13. června se v zoo v Hluboké nad Vltavou uskuteční první ročník akce s názvem Den pro česk…